Copa do Brasil: Botafogo Rio de Janeiro - Cuiabá EC 0-1 (0-0)

28 października na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Botafogo a Cuiaba. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cuiaba 1-0, który wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-10-28 01:30 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Gilberto Rodrigues Castro Junior
Botafogo Rio de Janeiro
Cuiabá EC
0
1
Matheus Barbosa 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Botafogo.

Jedenastka Cuiaba od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Benevenuta z Botafogo, a w 41. minucie Lucasa Ramona z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Matheus Barbosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cuiaba, strzelając gola w 55. minucie meczu. W 61. minucie Cícero został zastąpiony przez Alexandra Lecaros.

W 65. minucie w jedenastce Cuiaba doszło do zmiany. Yago César wszedł za Williansa Santanę. Trener Botafogo postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Rhuana i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa Babiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cuiaba: Maxwellowi w 84. minucie i Ferrugemowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Lucas Ramon Batista Silva41′
20′ Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Hayner William Monjardim Cordeiro84′
61′ Cicero Santos
Emaxwell Souza de Lima84′ 84′
82′ Bruno dos Santos Nazário
Matheus Barbosa Teixeira  55′
Pedro Raul Garay da Silva
Elvis Vieira Araújo83′
66′ Rhuan da Silveira Castro
Yago César da Silva65′
61′ Alexander Lecaros Aragón
Whevertton Pereira de Oliveira
66′ Matheus Barcelos da Silva

82′ Kelvin Mateus de Oliveira

Davi Machado dos Santos Araújo

Zespół Botafogo miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Botafogo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.