Copa do Brasil: Bangu AC - Oeste FC 1-1 (1-0)

12 lutego na Estádio Proletário Guilherme da Silveira Filho w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bangu AC a Oeste. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Oeste 1-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 693 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-12 20:00 | Stadion: Estádio Proletário Guilherme da Silveira Filho | Widzów: 693 | Arbiter: Vinicius Gomes
Bangu AC
Oeste FC
1
1
Rodrigo Lobão 12'
Alyson 51'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Bangu AC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigo Lobão.

Między 18. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Oeste i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bangu AC.

Na drugą połowę jedenastka Oeste wyszła w zmienionym składzie, za Fabricia Oyę, João Paula weszli Mazinho, Bruno Paraíba. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Felipe Diasowi z Bangu AC.

Drużyna Bangu AC długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Alyson. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Alysonowi, zawodnikowi Oeste.

W tej samej minucie Juliano został zastąpiony przez José Canta. Po godzinie gry w jedenastce Bangu AC doszło do zmiany. Octávio wszedł za Raula. Niedługo później trener Oeste postanowił wzmocnić formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Alysona. Na boisko wszedł Salomão, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 80. minucie w zespole Bangu AC doszło do zmiany. Alves wszedł za Jairinha. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Canta z Bangu AC, a w 89. minucie Felipe z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Alyson Vinicius Almeida Neves  51′ 52′ 76′
62′ Raul José Cardoso
Lidio Ferreira Carmo Filho26′
 12′ Rodrigo da Conceição Santos
Guilherme Mantuan
Michel Pereira Santos
Éder Sciola Santana
48′ Felipe dos Santos Dias
João Roberto Custodio18′
Rodrigo Yuri Pires França
Marlon Douglas de Sales Silva
Josiel Raymundo de Paula
Matheus Isaias dos Santos
39′ 52′ Juliano Silva Almeida
Fabricio Rodrigues Keiske Oya46′
Rhainer Ferreira Silva
João Paulo Queiroz de Moraes46′
80′ Jairo Santos de Oliveira Filho
Diogo Costa Freitas
52′ 88′ José Antonio Canto Rocha
Bruno Pereira de Albuquerque46′
80′ Juan Felipe Alves Ribeiro
Welliton Silva de Azevedo Matheus
62′ Octávio Cruz Manhães

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Bangu AC, a zawodnikom gości pokazał cztery.