Copa do Brasil: Associacao Atletica Ponte Preta - Vila Nova FC 0-0 rzuty karne 5-3

28 lutego na Estádio Moisés Lucarelli w Campinasie odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Ponte Preta a Vila Nova FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vila Nova FC, który wywalczyła awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Na stadionie zasiadło 2,420 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-28 01:30 | Stadion: Estádio Moisés Lucarelli | Widzów: 2420 | Arbiter: Ramon Abatti
Associacao Atletica Ponte Preta
Vila Nova FC
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃3

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Vila Nova FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę obejrzał Índio z jedenastki gospodarzy.

W 32. minucie Apodi zastąpił Brunona Rodriguesa. W 34. minucie arbiter ukarał kartką Liela, zawodnika gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Vila Nova FC postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Liela i na pole gry wprowadził napastnika Gilsinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie Danrlei został zmieniony przez Brunona, a za Nanda wszedł na boisko Dimba, co miało wzmocnić jedenastkę Vila Nova FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Saraivę na Mateusa Andersona oraz Danrleya na Viniciusa Zanocela.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gilsinha z Vila Nova FC, a w 90. minucie Wellingtona Carvalha z drużyny przeciwnej.

Fabrício Barros Santana
90′ Wellington Carvalho dos Santos
Adalberto dos Santos Rodrigues
Yuri Antônio Costa da Silva
Mário Henrique Gomes de Moura
32′ Luiz Diallisson de Souza Alves
Nataliel Costa da Silva34′ 55′
71′ Danrley Ulisses Paulo Dubois Feitosa
Pedro Gonzaga
29′ Bruno Aparecido Reis Ezequiel
Luis Fernando Batista76′
Roger Rodrigues da Silva
Talles Brener de Paula
62′ Felipe Saraiva de Souza Silva
Celso Luís Honorato Júnior
71′ Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Gilson do Amaral55′ 64′
Alisson Pelegrini Safira
Marcos Vinicius Gomes de Lima76′
32′ Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento

62′ Mateus Anderson Veloso Sousa

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrał zespół Ponte Preta. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-3.

Przewaga jedenastki Ponte Preta w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Vila Nova FC dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.