Copa do Brasil: América FC (Rio Grande do Norte) - EC Juventude 1-1 (0-1) rzuty karne 3-5

26 sierpnia na Arena das Dunas w Natalu odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami America FC a Juventude. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 1-1 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczył zespół Juventude wygrywając w nich 5-3.

Odivan 39'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć jedenastka America FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Renato Cajá z drużyny gości. Była to dziewiąta minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventude w 39. minucie spotkania, gdy Odivan strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Juventude.

Na drugą połowę zespół America FC wyszedł w zmienionym składzie, za Césara Sampaia wszedł Romarinho. Trener Juventude postanowił bronić wyniku. W 49. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika João Paula wszedł Samuel Santos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Wysiłki podejmowane przez drużynę America FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie wynik ustalił Zé Eduardo.

W 69. minucie Zé Eduardo zastąpił Dione'a. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lelêgo i na pole gry wprowadził napastnika Wallace'a Pernambucana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 72. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Juventude: Rafael Silva, Dalberto, Renato Cajá, Gustavo Bochecha, na ich miejsce weszli: Marciel, Breno, Capixaba, Gabriel Novaes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Augusta, Wallace'a zajęli: Thiago, Anderson Paraíba.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Romarinho z America FC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Luis Ricardo Silva Umbelino
46′ Júlio César Azevedo Sampaio
Gabriel Bispo dos Santos
69′ Wesley de Jesus Correia
Gustavo Costa da Silva Machado83′
Felipe Duarte Guedes
João Paulo da Silva49′
80′ Wallace Soares da Silva
Renato Adriano Jacó Morais9′ 83′
74′ Augusto da Silva Oliveira
Rafael Aparecido da Silva72′
 65′ 69′ José Eduardo de Andrade
Élton Divino Célio
80′ Anderson da Silva
Samuel Henrique dos Santos Eleoterio49′
Leandro Domingos de Melo
Igor Inocêncio de Oliveira
Carlos Renato Laurindo da Silva
Genilson Ventura Mendes de Oliveira
69′ Dione Miguel Ribas
Gabriel Martins Terra
74′ Thiago de Morais de Souza
Marciel Silva da Silva72′
46′ 88′ Romário Henrique Faria
João Victor da Vitória Fernandes83′
69′ Wallace Philipe Freitas da Silva
Gabriel Novaes Fernandes83′
Rômulo Oliveira Amorim
Breno Henrique Vasconcelos Lopes72′
Fabiano Santos da Silva

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna Juventude. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 3-5.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.