Copa do Brasil: América FC (Minas Gerais) - Internacional Porto Alegre 0-1 (0-0,0-1) rzuty karne 6-5

19 listopada na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami America FC a Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 6-5.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-19 01:30 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
América FC (Minas Gerais)
Internacional Porto Alegre
0
1
PO DOGRYWCE, KARNE 6⁃5
Yuri Alberto 90'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Leandro Fernández zastąpił Yuriego Alberta. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Geovanego i na pole gry wprowadził napastnika Alê'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 70 minuty boisko opuścili piłkarze America FC: Rodolfo, Flavio, Felipe Azevedo, Ademir, na ich miejsce weszli: Léo Passos, Sabino, Marcelo Toscano, Daniel Borges. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Dourada, Moisésa, Andrésa D'Alessandra zajęli: Caio, Uendel, Bruno Praxedes. Między 71. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Yuri Alberto dla drużyny Porto Alegre. Bramka padła w tej samej minucie.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki czerwone kartki dostali: Alê z America FC i Rodrigo Lindoso z Porto Alegre.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrał zespół America FC. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 6-5. Największymi pechowcami okazali się: Thiago Galhardo, Uendel, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Daniela Borgesa z drużyny gospodarzy, który nie wykorzystał karnego, a mimo to jego drużyna wygrała.

Zespół Porto Alegre był w posiadaniu piłki przez 76 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy America FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Porto Alegre w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.