Copa do Brasil: América FC (Minas Gerais) - Internacional Porto Alegre 0-1 (0-0,0-1) rzuty karne 6-5

19 listopada na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami America FC a Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 6-5.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-19 01:30 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
América FC (Minas Gerais)
Internacional Porto Alegre
0
1
PO DOGRYWCE, KARNE 6⁃5
Yuri Alberto 90'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Leandro Fernández zastąpił Yuriego Alberta. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Geovanego i na pole gry wprowadził napastnika Alê'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 70 minuty boisko opuścili piłkarze America FC: Rodolfo, Flavio, Felipe Azevedo, Ademir, na ich miejsce weszli: Léo Passos, Sabino, Marcelo Toscano, Daniel Borges. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Dourada, Moisésa, Andrésa D'Alessandra zajęli: Caio, Uendel, Bruno Praxedes. Między 71. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Yuri Alberto dla drużyny Porto Alegre. Bramka padła w tej samej minucie.

Moisés Roberto Barbosa70′
71′ Adilson dos Anjos Oliveira
Rodrigo Oliveira Lindoso102′
70′ Geovane Nascimento Silva
Edenílson Andrade dos Santos
87′ Luiz Flavio Silverio Silva
Leandro Miguel Fernández61′
90′ Ademir da Silva Santos Junior
Rodrigo Dourado Cunha70′
70′ Rodolfo José da Silva Bardella
Andrés Nicolás D'Alessandro77′
80′ 87′ Felipe Azevedo dos Santos
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Joriwinnyson Santos dos Anjos Rodrigues
Keiller da Silva Nunes
Eduardo Gabriel dos Santos Bauermann
Danilo Fernandes Batista
90′ Daniel Fortunato Borges
Pedro Henrique Alves Santana
Lucas Luan Martins
Uendel Pereira Gonçalves70′
87′ Mateus William Sabino Silva
Lucas Ribeiro dos Santos
Vitor Alberto Alves Ribeiro
Heitor Rodrigues da Fonseca
Calyson Rubens Santiago Rosa
Bruno Conceição Praxedes77′
87′ Marcelo Aparecido Toscano
Damián Marcelo Musto
70′ Leonardo da Silva Passos
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
70′ 102′ Alexandre Egea
João Gabriel Martins Peglow
Felipe Augusto Ferreira Batista
Yuri Alberto Monteiro da Silva61′  90′
Sosthenes José Santos Salles
Caio Vidal Rocha70′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki czerwone kartki dostali: Alê z America FC i Rodrigo Lindoso z Porto Alegre.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrał zespół America FC. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 6-5. Największymi pechowcami okazali się: Thiago Galhardo, Uendel, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Daniela Borgesa z drużyny gospodarzy, który nie wykorzystał karnego, a mimo to jego drużyna wygrała.

Zespół Porto Alegre był w posiadaniu piłki przez 76 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy America FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Porto Alegre w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.