Copa do Brasil: América FC (Minas Gerais) - Associacao Atletica Ponte Preta 3-1 (2-0)

23 września na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami America FC a Ponte Preta. Pojedynek zakończył się zwycięstwem America FC 3-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 2-2, awans wywalczyła drużyna America FC.

Copa do Brasil
2020-09-23 02:30 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Apodi 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Ponte Preta wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Alê'owi, piłkarzowi gospodarzy.

Nagle to zawodnicy America FC otworzyli wynik. W 32. minucie bramkę zdobył Felipe Azevedo. Asystę zaliczył Juninho.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy America FC w 36. minucie spotkania, gdy Alê zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Diego.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Guilherme Lazaroniemu z Ponte Preta.

Na drugą połowę zespół Ponte Preta wyszedł w zmienionym składzie, za Guilherme Lazaroniego, Alissona weszli Ernandes, Neto Moura. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Léo Passosa z America FC, a w 59. minucie Luisa Oyamę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników America FC w 63. minucie spotkania, gdy Rodolfo strzelił z karnego trzeciego gola. W 65. minucie Luis Oyama został zastąpiony przez Danrleya.

W 70. minucie kartką został ukarany Neto Moura, piłkarz Ponte Preta. Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze America FC: Felipe Azevedo, Léo Passos, Sávio, Rodolfo, Alê, na ich miejsce weszli: Neto Berola, Ademir, Lucas Luan, Guilherme, Marcelo Toscano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Peixota, Moisesa zajęli: Ze Roberto, Guilherme Pato.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Apodi. Przy strzeleniu gola asystował Guilherme Pato.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ivan Quaresma da Silva
86′ Sávio Antônio Alves
Luis Felipe Oyama59′ 65′
 63′ (k.) 86′ Rodolfo José da Silva Bardella
Bruno Aparecido Reis Ezequiel
 32′ 77′ Felipe Azevedo dos Santos
Matheus Vieira Campos Peixoto79′
58′ 86′ Leonardo da Silva Passos
Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
 36′ 17′ 86′ Alexandre Egea
Moises Vieira da Veiga79′
Joriwinnyson Santos dos Anjos Rodrigues
Luan Fernandes Ribeiro
Anderson de Jesus Santos
Ygor Vinhas Oliveira Lima
86′ Lucas Luan Martins
Yuri Antônio Costa da Silva
Vitor Alberto Alves Ribeiro
Vinicius Leonardo da Silva
Rickson Barbosa Sá da Conceição
Ernandes Dias Luz46′
86′ Milhomen Gusmao Guilherme
Antonio Francisco Moura Neto46′ 70′
86′ Marcelo Aparecido Toscano
Jose Roberto Assunção de Araujo Filho79′
86′ Ademir da Silva Santos Junior
Guilherme Nunes Rodrigues79′
77′ Sosthenes José Santos Salles

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Ponte Preta pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.