Copa do Brasil: Afogados da Ingazeira Futebol Clube - Associacao Atletica Ponte Preta 0-2 (0-1)

25 sierpnia na Estádio Valdemar Viana de Araújo odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube a Ponte Preta. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponte Preta 2-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans.

Copa do Brasil
2020-08-25 21:00 | Stadion: Estádio Valdemar Viana de Araújo | Arbiter: Zandick Gondim Alves Junior
Afogados da Ingazeira Futebol Clube
Associacao Atletica Ponte Preta
0
2
Ze Roberto 45'
Guilherme Lazaroni 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Ponte Preta.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie kartkę dostał Luis Oyama z jedenastki gości.

W 41. minucie Camilo został zastąpiony przez Dawhana. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Apodi, piłkarz Ponte Preta. W piątej minucie doliczonego czasu gry w zespole Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube doszło do zmiany. Danilo wszedł za Wallefa.

Dwie minuty później kartkami zostali ukarani Diego Teles, Candinho, Jose Luciano z Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ponte Preta w końcu przyniosły efekt bramkowy. W siódmej minucie doliczonego czasu Ze Roberto dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ponte Preta.

Między 46. a 61. minutą, boisko opuścili piłkarze Ponte Preta: Luis Oyama, Neto Moura, Ze Roberto, na ich miejsce weszli: Danrley, Moises, Guilherme Pato. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Candinha, Jose Luciana zajęli: Erivelton, Rodrigo. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana z Ponte Preta, a w 62. minucie Douglasa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Guilherme Lazaroni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponte Preta, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. Między 70. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Dênis został zmieniony przez Ewertona, co miało wzmocnić jedenastkę Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Paula na Viniciusa Zanocela. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Dênis
45′ Wallef Mendes de Oliveira
Ivan Quaresma da Silva54′
Heverton Luis Lencina Ferreira
Wellington Carvalho dos Santos
78′ Francisco Edivan Rodrigues Silva
Luiz Diallisson de Souza Alves43′
Guilherme Afonso Silva Lucena
Guilherme Henrique dos Reis Lazaroni  68′
45′ Diego Sousa Teles
Alisson Pereira Santana
62′ Douglas Francisco Lima de Souza
Fernando Camilo Farias41′
Thalison Fernando Sena Muniz
João Paulo da Silva Alves75′
45′ 59′ Janison Candido de Souza
Antonio Francisco Moura Neto61′
45′ 59′ Jose Luciano da Silva Martins
Luis Felipe Oyama25′ 46′
Manoel Duarte de Souza Junior
Jose Roberto Assunção de Araujo Filho  45′ 61′
74′ Dênis Macedo de Miranda
Matheus Vieira Campos Peixoto
45′ Jeferson Danilo Dantas de Melo
Ernandes Dias Luz
59′ 80′ Erivelton Freire Cavalcante
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira41′ 70′
Willian Leonardo Machado dos Santos
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo75′
Evandro Pereira Gomes
Danrley Ulisses Paulo Dubois Feitosa46′
74′ Ewerton Rafael da Silva Alves
Bruno Aparecido Reis Ezequiel
59′ Rodrigo de Carvalho
Guilherme Nunes Rodrigues61′
Jose Josenildo Marques De Araujo Junior
Moises Vieira da Veiga61′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników Afogadosu da Ingazeira Futebol Clube. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Ponte Preta wymieniła pięciu graczy.