Copa do Brasil: AD Bahia de Feira - Luverdense EC 3-1 (1-0)

6 lutego na Estádio Jodilton Souza w Feirze de Santanym odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami AD Bahia a Luverdense. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AD Bahia 3-1, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,398 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-06 00:30 | Stadion: Estádio Jodilton Souza | Widzów: 1398 | Arbiter: Grazianni Maciel Rocha
Fabio Kaue 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AD Bahia otworzyli wynik. W 16. minucie Deon dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 26. minucie za Pedro Piresa wszedł Leo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie AD Bahia doszło do zmiany. Pele wszedł za Fabrícia Simõesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AD Bahia.

Drugą połowę drużyna Luverdense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tharsusa, Josue weszli Raphael, Murilo. W 53. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Rhuanowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AD Bahia w 67. minucie spotkania, gdy Menezes strzelił drugiego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Luverdense doszło do zmiany. Fabio Kaue wszedł za Jeana Nevesa.

Prawie natychmiast Jarbas wywołał eksplozję radości wśród kibiców AD Bahia, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. W 74. minucie żółtą kartkę dostał Jarbas, piłkarz gospodarzy.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w zespole AD Bahia doszło do zmiany. João Carlos wszedł za Deona.

Mimo że drużyna Luverdense nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie wynik ustalił Fabio Kaue.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Jarbas, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 89. minucie żółtą kartkę dostał Murilo Rusalen z Luverdense. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Rhuan Rogerio Elias Barbosa53′
 67′ Antônio Santos Menezes
Tharsus Gabriel Ribeiro da Silva46′
Paulo Roberto Timoso dos Santos
Murilo Rusalen89′
Diones Coelho da Costa
Samuel de Carvalho Almeida
 71′ 74′ 88′ Jarbas Rodrigo Coelho Lima
Alan Alexandre Fabricio
Leandro Xavier da Silva
Jean Neves da Silva69′
Guilherme Maximiano dos Santos
Gustavo Alexandre Barbosa do Nascimento
26′ Pedro Pires Pereira
André Luis De Oliveira Araújo
45′ Fabrício Simões de Araujo
Luan Rodrigues Azambuja
 16′ 80′ José Aldean Oliveira de Jesus
Marcelo dos Santos Rosa
45′ Marcone da Silva Oliveira
Fabio Kaue Pires69′  85′
Cauã de Souza Rocha
Murilo Ribeiro de Almeida46′
80′ João Carlos dos Santos Mendes

Jefferson Bruno Ferreira dos Santos

Jonathan Oliveira Guimarâes

Marclei Cesar Chaves Santos

26′ Leonardo da Silva dos Santos

Przewaga drużyny Luverdense w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.