Copa do Brasil: AC Goianiense - Santos FC Sao Paulo 1-0 (0-0)

5 kwietnia na Estádio Antônio Accioly w Goiânii odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Goianiense i Santosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Goianiense 1-0. Pojedynek obejrzało 10 525 widzów.

Copa do Brasil
2019-04-05 00:15 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Widzów: 10525 | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
AC Goianiense
Santos FC Sao Paulo
1
0
Jorginho 82'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań jedenastka Goianiense wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Santos: Gustavowi Henriquemu w 39. i Christianowi Cuevie w 41. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Chwilę później trener Santosu postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodryga wszedł Luiz Felipe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Santosu nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 58. minucie Yuri zastąpił Alisona.

Trener Goianiense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Washingtona Santanę i na pole gry wprowadził napastnika André Luisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 62. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Goianiense i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie Mike został zmieniony przez Gilsinha, a za Moraesa wszedł na boisko Reginaldo, co miało wzmocnić jedenastkę Goianiense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Cuevę na Derlisa Gonzáleza.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jorginho dla drużyny Goianiense.

Everson Felipe Marques Pires
69′ Lucas da Silva Rocha
Victor Ferraz Macedo
62′ 81′ Ontilasi Junior de Moraes Rodrigues
Marco Jorge
Jonathan Francisco Lemos
Lucas Verissimo da Silva
82′ Gilvan Souza Correa
Gustavo Henrique Vernes39′ 52′
Matheus Cotulio Bossa
Christian Alberto Cueva Bravo41′ 81′
Pedro Gonzaga
Jean Lucas de Souza Oliveira
58′ Washington Santana da Silva
Yuri Oliveira Lima58′
 82′ Jorge de Moura Xavier
Yeferson Julio Soteldo Martínez64′
71′ Mike dos Santos Nenatarvicius
Matheus Antunes Ribeiro
81′ Reginaldo Lopes de Jesus
Edilson Borba de Aquino
71′ Gilson do Amaral
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos53′
58′ André Luis Leite