Reklama

Reklama

Copa do Brasil: AC Goianiense - Santos FC Sao Paulo 1-0 (0-0)

5 kwietnia na Estádio Antônio Accioly w Goiânii odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Goianiense i Santosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Goianiense 1-0. Pojedynek obejrzało 10 525 widzów.

5 kwietnia  na Estádio Antônio Accioly w Goiânii odbyło się starcie  rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Goianiense  i Santosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Goianiense 1-0. Pojedynek obejrzało 10 525 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań jedenastka Goianiense wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Santos: Gustavowi Henriquemu w 39. i Christianowi Cuevie w 41. minucie.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Chwilę później trener Santosu postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodryga wszedł Luiz Felipe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Santosu nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 58. minucie Yuri zastąpił Alisona.

Trener Goianiense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Washingtona Santanę i na pole gry wprowadził napastnika André Luisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 62. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Goianiense i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie Mike został zmieniony przez Gilsinha, a za Moraesa wszedł na boisko Reginaldo, co miało wzmocnić jedenastkę Goianiense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Cuevę na Derlisa Gonzáleza.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jorginho dla drużyny Goianiense.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Santosu, natomiast zawodnikom Goianiense przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 12 kwietnia w São Paulo. Strata Santosu wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL