Copa do Brasil: AC Goianiense - Internacional Porto Alegre 1-2 (0-1)

28 października na Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira w Goiânii odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Goianiense a Porto Alegre. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Porto Alegre 2-1, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-10-28 23:00 | Stadion: Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Moisés 61'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Fernández. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcos Guilherme.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Moisésowi z jedenastki gości. W 58. minucie za Brunona Praxedesa wszedł Edenílson.

W tej samej minucie w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. Patrick wszedł za Marcosa Guilhermego. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę João Victorowi, piłkarzowi Goianiense.

Zespół Goianiense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry wynik na 0-2 podwyższył Moisés. Asystę przy bramce zanotował Leandro Fernández.

Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Goianiense: Willian Maranhão, Hyuri, Janderson, Matheus Vargas, Luan, na ich miejsce weszli: Juninho Brandão, Wellington Rato, Matheuzinho, Oliveira, Gilvan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Pottkera, Leandra Fernándeza, Nonata zajęli: Andrés D'Alessandro, Abel Hernández, João Peglow. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 72. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jandersonowi i Patrickowi. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Jean.

Trzy minuty później kartkę otrzymał Edenílson z Porto Alegre. Zespołowi Goianiense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Porto Alegre.

Hyuri
 90′ (k.) Jean Paulo Fernandes Filho
Marcelo Lomba do Nascimento
83′ Luan Sales do Nascimento
Rodinei Marcelo de Almeida
59′ João Victor da Silva Marcelino
Pedro Henrique Alves Santana
Eder Ferreira Graminho
Víctor Leandro Cuesta
Nicolas Vichiatto da Silva
Moisés Roberto Barbosa  61′ 52′
66′ Willian Marlon Ferreira Moraes
Gustavo Nonato Santana86′
72′ 74′ Janderson Santos de Souza
Bruno Conceição Praxedes58′
Francisco Hyun Sol Kim
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos58′
Gabriel Baralhas dos Santos
Damián Marcelo Musto
83′ Matheus de Vargas
William de Oliveira Pottker69′
66′ Hyuri Henrique de Oliveira Costa
Leandro Miguel Fernández  13′ 70′
Mauricio Kozlinski
Danilo Fernandes Batista
83′ Lucas da Cruz Oliveira
Uendel Pereira Gonçalves
83′ Gilvan Souza Correa
Heitor Rodrigues da Fonseca
74′ Matheus Cotulio Bossa
Edenílson Andrade dos Santos58′ 90′
66′ Wellington Soares da Silva
Patrick Bezerra do Nascimento58′ 72′
Vitor Benedito Leque da Silva
Andrés Nicolás D'Alessandro69′
66′ José Brandão Gonçalves Júnior