Clube de Regatas do Flamengo - Goias Esporte Clube 1-0 (1-0). Liga - 7. kolejka

W spotkaniu 7. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Flamengo-RJ-otu wygrał z Goiasem 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

W  spotkaniu 7. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Flamengo-RJ-otu wygrał  z Goiasem  1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Flamengo-RJ-otu wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Pedro dla jedenastki Flamengo-RJ-otu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Matheuzinho.

Między 22. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Goiasu i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie da Silva zastąpił Matheusa de Salesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flamengo-RJ-otu.

Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Flamengo-RJ-otu: Everton Ribeiro, Bruno Henrique, Gabriel Barbosa, Giorgian de Arrascaeta, na ich miejsce weszli: Andreas Pereira, Lazaro, Joao Gomes, Thiago Maia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Raula, Elvisa Arauja, Apodiego zajęli: Nicolas, Fellipe Bastos, Maguinho. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Flamengo-RJ-otu zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Goiasu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Flamengo-RJ-otu, a piłkarzom Goiasu przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.