Clube de Regatas do Flamengo - America Futebol Clube (America Mineiro) 3-0 (1-0). Liga - 14. kolejka

W pojedynku 14. kolejki Serie A, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Flamengo-RJ-otu wygrała z Americą Mineiro-MG 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

W  pojedynku 14. kolejki  Serie A, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Flamengo-RJ-otu wygrała  z Americą Mineiro-MG  3-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Flamengo-RJ-otu wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joao Gomesa z Flamengo-RJ-otu, a w 21. minucie Danila Avelara z drużyny przeciwnej.

Gabriel Barbosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo-RJ-otu, zdobywając bramkę w 41. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flamengo-RJ-otu.

W 54. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Gabriel Barbosa nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Flamengo-RJ-otu. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Patric z Ameriki Mineiro-MG. Była to 54. minuta starcia.

W 55. minucie za Felipe Azeveda wszedł Pedrinho. W tej samej minucie Henrique Almeida został zmieniony przez Aloisia, a za Marlona Lopesa wszedł na boisko Luan Patrick, co miało wzmocnić zespół Ameriki Mineiro-MG. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Barbosę na Evertona Ribeira w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo-RJ-otu w 71. minucie spotkania, gdy Giorgian de Arrascaeta strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Everton Ribeiro.

Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Flamengo-RJ-otu: Andreas Pereira, Giorgian de Arrascaeta, Joao Gomes, Pedro, na ich miejsce weszli: Lazaro, Diego, Willian Arao, Marinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Everalda, Lucasa Kala zajęli: Matheusinho, Ze Ricardo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu wpakował piłkę do siatki rywali Marinho. Asystę przy bramce zaliczył Rodinei.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zawodnicy Flamengo-RJ-otu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.