Clube de Regatas Brasil - Fortaleza EC 0-1 (0-1). Copa do Brasil

4 sierpnia na Estádio Rei Pelé w Maceió odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Clube de Regatas a Fortaleza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans.

Wellington Paulista 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Fortaleza.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diego Torresa z Clube de Regatas, a w 30. minucie Édersona z drużyny przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Wellington Paulista dla drużyny Fortaleza. Bramka padła w tej samej minucie. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yago Pikachu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortaleza.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Carecę z Clube de Regatas, a w 65. minucie Felipe z drużyny przeciwnej. W 66. minucie za Nicolasa Carecę wszedł Juninho Brandão.

Między 66. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clube de Regatas: Jean Patrick, Diego Torres, na ich miejsce weszli: Jatobá, Calyson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida, Felipe zajęli: Robson, Matheus Vargas. W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Marcie z drużyny gospodarzy. Trener Clube de Regatas postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Renana Bardiniego i na pole gry wprowadził napastnika Ewandra, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Clube de Regatas doszło do zmiany. Erik wszedł za Jaję. Chwilę później trener Fortaleza postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Édersona wszedł Matheus Jussa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Bruno Melo, Osvaldo, a na ich miejsce weszli Lucas Crispim, Wellington Paulista.

Éderson José dos Santos Lourenço da Silva30′ 78′
66′ Jean Patrick Reis
Glaybson Yago Souza Lisboa
18′ 66′ Diego Fabián Torres
Lucas de Figueiredo Crispim84′
76′ Jair Diego Alves de Brito
Ronald dos Santos Lopes
68′ Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Luis Antonio Ferreira Rodrigues65′ 73′
76′ Renan Bardini Bressan
Wellington Pereira Nascimento  45′ 84′
48′ 66′ Nicolas Morês da Cruz
Daniel Guedes da Silva
66′ Carlos Eduardo Bacila Jatobá
Luiz Henrique Araujo Silva
Claudinei Junio De Souza
Matheus de Vargas73′
Wesley Lopes Beltrame
Robson dos Santos Fernandes72′
66′ Calyson Rubens Santiago Rosa
Angelo Henriquez
66′ José Brandão Gonçalves Júnior
Osvaldo Lourenço Filho84′
76′ Ewandro Felipe de Lima Costa
Francisco Edson Moreira da Silva
Alan James Lins Barbosa
José Romário Silva de Souza
76′ Erik Roberto Silva do Nascimento
Igor Torres da Silva

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Fortaleza otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.