Clube Atletico Mineiro - Clube Athletico Paranaense 2-3 (1-0). Liga - 21. kolejka

8 sierpnia na Estadio Governador Magalhaes Pinto w Belo Horizonte odbył się pojedynek 21. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Atletico Mineiro-MG i Athletico-PR-u. Mecz zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 3-2.

8 sierpnia  na Estadio Governador Magalhaes Pinto w Belo Horizonte odbył się pojedynek  21. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Atletico Mineiro-MG  i Athletico-PR-u. Mecz zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Atletico Mineiro-MG wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz jeden remis.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Atletico Mineiro-MG otworzyli wynik. W 30. minucie Igor Rabello dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Nacho Fernandez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Allanowi z jedenastki Atletico Mineiro-MG. Była to 36. minuta spotkania. W 45. minucie Pedrinho został zmieniony przez Rubensa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Mineiro-MG.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Athletico-PR-u w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Vitor Roque. Asystę zanotował Pedrinho.

W 51. minucie kartkę otrzymał Pedrinho z Athletico-PR-u.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Pavon. Bramka padła po podaniu Luisa Orejueli.

Zawodnicy Athletico-PR-u szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie gola wyrównującego strzelił Vitor Roque.

Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Athletico-PR-u: Vitor Roque, Luis Orejuela, Vitinho, Vitor Bueno, Romulo, na ich miejsce weszli: Agustin Canobbio, Khellven, Tomas Cuello, Leo Cittadini, Pedro Henrique. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Doda, Eduarda Vargasa, Eduarda Sashy, Cristiana Pavona zajęli: Jair, Keno, Hulk, Alan Kardec. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Agustin Canobbio, piłkarz Athletico-PR-u.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletico-PR-u w 90. minucie spotkania, gdy Agustin Canobbio zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Piłkarze Atletico Mineiro-MG obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.