Clube Athletico Paranaense - Avai Futebol Clube 2-1 (2-0). Liga - 7. kolejka

23 maja na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie odbył się mecz 7. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Athletico-PR-u i Avai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 2-1.

23 maja  na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie odbył się mecz  7. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Athletico-PR-u  i Avai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Athletico-PR-u wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 24. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Avai i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie to zawodnicy Athletico-PR-u otworzyli wynik. W 25. minucie David Terans dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Zespół Avai ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Athletico-PR-u, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy David Terans ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Drugą połowę drużyna Avai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eduarda Biasiego wszedł Matheus Galdezani. W 49. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak William Pottker spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 51. minucie wynik ustalił z karnego William Pottker.

W 66. minucie Raniele zastąpił Marcinha. W tej samej minucie trener Avai postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Morata. Na boisko wszedł Jonathan Copete, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Athletico-PR-u: Christian, Pedro Henrique, David Terans, Hugo Moura, na ich miejsce weszli: Erick, Felipe Matheus, Matheus Fernandes, Pablo Morales. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Pottkera, Dentinha zajęli: Romulo, Vitinho.

Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Avai i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Avai zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Athletico-PR-u.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Avai, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Athletico-PR-u otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Athletico-PR-u w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Avai w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.