Chapecoense AF - Santos FC Sao Paulo 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A

1 sierpnia na Arena Condá w Chapecó odbył się pojedynek 14. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Chapecoense i Santos. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Santos 1-0.

C. Sánchez 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Santos wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu dla Santos zdobył z rzutu karnego Carlos Sánchez w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santos.

Drugą połowę zespół Santos rozpoczął w zmienionym składzie, za Luiza Felipego wszedł Wagner. W 59. minucie za Marcosa Guilhermego wszedł Gabriel Pirani.

Chwilę później trener Chapecoense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Perotti, a murawę opuścił Anselmo Ramon. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Chapecoense: Geuvânio, Ravanelli, a na ich miejsce weszli Fabinho, Felipe Silva. A trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viniciusa Zanocela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Carlos Sánchez.

W 77. minucie Fernandinho został zmieniony przez Mike'a, a za Léo Gomesa wszedł na boisko Foguinho, co miało wzmocnić zespół Chapecoense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Bragę na Brunona Marquesa. W drugiej połowie nie padły gole.

Felipe Jonatan Rocha Andrade
86′ Leonardo da Silva Gomes
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos59′
61′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Carlos Sánchez  43′ (k.) 70′
77′ Fernando José Marques Maciel
Lucas Braga Ribeiro87′
Anderson Leite Morais
Jean Mota Oliveira de Sousa
61′ Felipe de Oliveira Silva
Guilherme de Aguiar Camacho
61′ Anselmo Ramon Alves Herculano
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo70′
61′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
77′ Mike dos Santos Nenatarvicius
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
61′ Pedro Henrique Perotti
Renyer Luan De Olivera Damasceno
61′ Geuvânio Santos Silva
Bruno Henrique Marques Torres87′
86′ Vinicius Xavier da Purificação Moutinho
Raniel Santana de Vasconcelos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Santos w drugiej połowie dokonał czterech zmian.