Chapecoense AF - Palmeiras Sao Paulo 0-2 (0-2). Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

18 września na Arena Condá w Chapecó odbył się pojedynek 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Chapecoense i Palmeiras. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 2-0. Spotkanie obejrzało 115 widzów.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-18 22:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 115 | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Luiz Adriano 28'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Chapecoense plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to jedenastka Palmeiras zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Palmeiras wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał kartką Patricka de Paulę, zawodnika gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Raphael Veiga. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Wesley.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 28. minucie spotkania, gdy Luiz Adriano zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Joaquína Piquereza.

W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Andersonowi Leitemu z Chapecoense. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Chapecoense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alana Santosa wszedł Moisés Ribeiro. Kibice Chapecoense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ravanellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Anderson Leite.

Drugą połowę jedenastka Chapecoense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Perottiego wszedł Léo Gomes. Także drużyna Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Patricka de Paulę wszedł Matheus Fernandes. Trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gabriel Menino, a murawę opuścił Marcos Rocha. Na drugą połowę drużyna Palmeiras wyszła w zmienionym składzie, za Wesleya wszedł Renan.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Felipe Mela z Palmeiras, a w 64. minucie Brunona Silvę z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Denner został zmieniony przez Foguinha. W 74. minucie Bruno Silva został zmieniony przez Fabinha, co miało wzmocnić jedenastkę Chapecoense. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raphaela Veigę na Rony'ego w 81. minucie oraz Dudu na Gabriela Verona w tej samej minucie.

Felipe Melo de Carvalho59′
41′ 46′ Anderson Leite Morais
Wesley Ribeiro Silva46′
68′ Denner Fernando Melz
Eduardo Pereira Rodrigues86′
46′ Alan Santos da Silva
Patrick de Paula Carreiro4′ 46′
46′ Pedro Henrique Perotti
Raphael Cavalcante Veiga  10′ 81′
64′ 74′ Bruno da Silva Costa
Mayke Rocha de Oliveira
46′ Moisés Ribeiro Santos
Danilo Barbosa da Silva
Laércio Soldá
Matheus Fernandes Siqueira46′
46′ Leonardo da Silva Gomes
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Guilherme Natan de Lima
Gabriel Vinicius Menino46′
46′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Ronielson da Silva Barbosa81′
74′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Brum Deyverson
Kaio Nunes Ferreira
Gabriel Veron Fonseca de Souza86′
Geuvânio Santos Silva
Willian Gomes de Siqueira
68′ Vinicius Xavier da Purificação Moutinho
Breno Henrique Vasconcelos Lopes

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Chapecoense. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.