Chapecoense AF - CA Paranaense Kurytyba 1-1 (0-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

W pojedynku 26. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 października, jedenastka Chapecoense zremisowała z Atletico Paranaense 1-1 (0-0). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 935 widzów.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-14 00:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 935 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Chapecoense AF
CA Paranaense Kurytyba
1
1
Matheus Ribeiro 58'
Christian 89'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Chapecoense wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Chapecoense oraz trzy drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Atletico Paranaense w tym sezonie, pojawił się Khellven, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Marcinha. W 53. minucie kartkę dostał Thiago Heleno, zawodnik gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Chapecoense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie bramkę zdobył Matheus Ribeiro. Asystę zanotował Anderson Leite.

W 61. minucie José Ivaldo został zastąpiony przez Pedro Rochę. W 63. minucie kartkę otrzymał Busanello z jedenastki gospodarzy. W 67. minucie Busanello został zmieniony przez Manchę, co miało wzmocnić drużynę Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata Kayzera na Bissolego oraz Richarda na Christiana.

A kibice Chapecoense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Perottiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rodriguinho. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Pedrinho wszedł za Abnera. W 88. minucie kartkę dostał Pedrinho z Atletico Paranaense.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Christian. Przy strzeleniu gola asystował Khellven.

W siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Chapecoense: Ronei, Kaio Nunes, a na ich miejsce weszli Moisés Ribeiro, Mike. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Aderbar Melo dos Santos Neto
 58′ Matheus Antunes Ribeiro
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Ignacio da Silva Oliveira
José Ivaldo Almeida Silva44′ 61′
Anderson Jordan da Silva Cordeiro
Thiago Heleno Henrique Ferreira53′
63′ 67′ Gabriel Dal Toé Busanello
Marcio Almeida de Oliveira46′
Joilson de Jesus Cardoso
Richard Cândido Coelho45′ 69′
44′ Anderson Leite Morais
Leonardo Cittadini
Guilherme Natan de Lima
Abner Vinicius da Silva Santos75′
45′ 90′ Moisés Ribeiro Santos
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz45′
90′ Mike dos Santos Nenatarvicius
Renato Kayzer de Souza68′
12′ 75′ Rodrigo Araújo da Silva Filho
Miguel David Terans Pérez
João Paulo Ribeiro Sovinski
Bento Matheus Krepski Neto
67′ Gianluca Piola Minozzo
Pedro Henrique Azevedo Pereira75′ 88′
Laércio Soldá
Lucas Fasson dos Santos
90′ Ronei Gebing
Erick Luis Conrado Carvalho
90′ Kaio Nunes Ferreira
Guilherme Bissoli Campos68′
75′ Pedro Henrique Perotti
Carlos Eduardo Ferreira de Souza

Vinicius Alessandro Mingotti

Pedro Rocha Neves61′

Przewaga zespołu Atletico Paranaense w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Atletico Paranaense, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie mniej.

Zespół Chapecoense w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.