Ceara Sporting Club - Sport Club Internacional 1-1 (1-1). Liga - 15. kolejka

3 lipca na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza odbyło się starcie 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Ceara-CE i Internacionalu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

3 lipca  na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza odbyło się starcie  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Ceara-CE  i Internacionalu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół Ceara-CE wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie żółtą kartkę dostał Moises, zawodnik Internacionalu.

Nieoczekiwanie piłkarze Ceara-CE nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Lima dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

W 23. minucie żółtą kartkę otrzymał Richardson z zespołu Ceara-CE.

Zawodnicy Internacionalu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie wynik ustalił Moises.

W 25. minucie żółtą kartką został ukarany Richard, piłkarz Ceara-CE. W 32. minucie Erick zastąpił Kelvyna. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Między 58. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Internacionalu: Wesley, Thauan Lara, Johnny, Moises, na ich miejsce weszli: Matheus Cadorini, Estevao Barreto, Gabriel, Mauricio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kelvyna, Ze Roberta zajęli: Dentinho, Matheus Peixoto. Między 65. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ceara-CE oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Internacionalu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Taisona wszedł Gabriel Mercado, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Internacionalu utrzymać remis. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Matheus Cadorini, tym samym zespół Internacionalu musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Ceara-CE doszło do zmiany. Geovane wszedł za Richardsona.

Trener Ceara-CE postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Limę i na pole gry wprowadził napastnika Joao Victora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Ceara-CE w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.