Ceara Sporting Club - Fortaleza Esporte Clube 0-1 (0-1). Liga - 22. kolejka

W starciu 22. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Ceara-CE przegrał z Fortaleza-CE 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

W  starciu 22. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Ceara-CE przegrał  z Fortaleza-CE  0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Ceara-CE wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Moises dla drużyny Fortaleza-CE. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Robson.

Między 35. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ceara-CE oraz trzy drużynie przeciwnej. W 45. minucie Richardson został zastąpiony przez Ericka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortaleza-CE.

W 57. minucie sędzia przyznał kartkę Jose Welisonowi z Fortaleza-CE. Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy Ceara-CE: Vina, Matheus Peixoto, Marcos Victor, Victor Luis, na ich miejsce weszli: Lima, Jhon Vasquez, Lucas Ribeiro, Bruno Pacheco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moisesa, Ronalda, Thiaga Galharda, Robsona zajęli: Valentin Depietri, Hercules, Fabricio Baiano, Matheus Vargas.

W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Ceara-CE, a zawodnikom Fortaleza-CE przyznał cztery.

Zespół Ceara-CE wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Fortaleza-CE w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.