Ceara Sporting Club - Atletico Clube Goianiense 1-1 (0-1). Liga - 14. kolejka

W spotkaniu 14. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Ceara-CE zremisował z Atletico-GO 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

W  spotkaniu 14. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Ceara-CE zremisował  z Atletico-GO  1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Atletico-GO wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico-GO w 26. minucie spotkania, gdy Jorginho strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Airton.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ceara-CE: Messiasowi w 33. i Vinie w 39. minucie. W 45. minucie Matheus Peixoto został zmieniony przez Ericka. W tej samej minucie w drużynie Ceara-CE doszło do zmiany. Ze Roberto wszedł za Matheusa Peixota.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico-GO.

Erick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceara-CE, zdobywając bramkę w 48. minucie pojedynku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico-GO: Ramonowi Romie w 51. i Airtonowi w 65. minucie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atletico-GO doszło do zmiany. Wellington Soares wszedł za Airtona. Trener Atletico-GO postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Luiza Fernanda i na pole gry wprowadził napastnika Leo Pereirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Ceara-CE wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Atletico-GO w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.