Ceará SC - Santos FC Sao Paulo 0-0. Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

W spotkaniu 21. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 19 września, zespół Ceary S.C. zremisował z Santos 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-19 02:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Anderson Daronco
Ceará SC
Santos FC Sao Paulo
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Santos wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ceara S.C.: Kelvynowi w 19. i Messiasowi w 25. minucie.

W 27. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Marinho spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Santos: Parze w 35. i Camasze w 43. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ericka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rick. W 59. minucie Jael zastąpił Clebera.

Trener Santos postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Parę i na pole gry wprowadził napastnika Ângela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Kelvyn, Geovane, Vina, na ich miejsce weszli: Lima, Marlon, Yony González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Camachy, Léo Baptistão, Jeana Moty zajęli: Ivonei, Raniel, Vinicius Zanocelo. W 90. minucie kartkę otrzymał Erick z Ceary S.C..

Danilo Boza Junior
25′ Messias Rodrigues da Silva Júnior
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Luiz Otávio Anacleto Leandro
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Bruno de Jesus Pacheco
Guilherme de Aguiar Camacho43′ 78′
80′ Geovane da Silva de Souza
Marcos Rogério Ricci Lopes35′ 63′
59′ Rick Jhonatan Lima Morais
Jean Mota Oliveira de Sousa87′
19′ 80′ Kelvyn Ramos da Fonseca
Felipe Jonatan Rocha Andrade
Fernando Pereira do Nascimento
Mário Sérgio Santos Costa 27′ (k.)
90′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Leonardo Carrilho Baptistão78′
59′ Jael Ferreira Vieira
Derick Fernando da Silva
80′ Vinícius Moreira de Lima
Luiz Henrique Augustin Schlocobier
Pedro Henrique Naressi Machado
Gabriel Cordeiro Pirani
Willian Oliveira dos Santos
Ivonei Junior da Silva Rabelo78′
80′ Marlon Adriano Prezotti
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo87′
59′ Cleber Bomfim de Jesus
Augusto César Verissimo Galván
59′ 90′ Erick de Arruda Serafim
Ângelo Gabriel Borges Damaceno63′
90′ Yony Alexander González Copete
Raniel Santana de Vasconcelos78′
Airton Moisés Santos Sousa
Marcos Leonardo Santos Almeida

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.