Ceará SC - Red Bull Bragantino 1-2 (0-0). Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A

18 stycznia na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się starcie 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Atletico Bragantino. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Bragantino 2-1.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-18 00:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Ceará SC
Red Bull Bragantino
1
2
Lima 62'
Claudinho 56',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Atletico Bragantino.

Już w pierwszych minutach zespół Atletico Bragantino próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Edimarowi Fradze z Atletico Bragantino. Była to 26. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 56. minucie spotkania, gdy Claudinho strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 61. minucie kartkę dostał Ricardo, piłkarz Atletico Bragantino. W 62. minucie Lima wyrównał wynik meczu z karnego. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Leonarda Chú i na pole gry wprowadził napastnika Saula Mineira, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Brunonowi Pachecowi z zespołu gospodarzy. W 76. minucie Helinho został zastąpiony przez Brunona Tubarão. W tej samej minucie Ricardo został zmieniony przez Ramiresa, co miało wzmocnić drużynę Atletico Bragantino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Limę na Wescleya oraz Clebera na Vitora Jacarégo.

Po chwili trener Atletico Bragantino postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Jan Hurtado, a murawę opuścił Ytalo. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Kelvyn, Willian Oliveira, a na ich miejsce weszli Vinícius Goes, Fabinho.

W siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Claudinho z Atletico Bragantino. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Fabrício Bruno Soares de Faria
65′ Bruno de Jesus Pacheco
Edimar Curitiba Fraga26′
86′ Fábio Gonçalves
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva61′ 76′
 62′ (k.) 77′ Vinícius Moreira de Lima
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel  56′ (k.), 90′ (k.)
63′ Leonardo Alves Chú Franco
Raul Lo Gonçalves
Fernando Pereira do Nascimento
Artur Victor Guimarães
86′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Ytalo José Oliveira dos Santos83′
77′ Cleber Bomfim de Jesus
Leonardo Javier Realpe Montaño
77′ Wescley Gomes dos Santos
Eric dos Santos Rodrigues76′
Pedro Henrique Naressi Machado
Bruno Nunes de Barros76′
86′ Willian Oliveira dos Santos
Leandro Henrique do Nascimento
86′ Kelvyn Ramos da Fonseca
Andrew Erick Feitosa
Charles Rigon Matos
Chrigor Flores Moraes
63′ Saulo Rodrigues da Silva
Jan Carlos Hurtado Anchico83′
77′ Francisco Vítor Silva Costa

Jedenastka Atletico Bragantino była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ceary S.C., natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Atletico Bragantino w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.