Ceará SC - Palmeiras Sao Paulo 2-1 (2-1). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

24 stycznia na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się starcie 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 2-1.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-24 20:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Gabriel Veron 34'

Drużyna Palmeiras bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lima wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C. , zdobywając bramkę w 10. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 27. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Patrickowi de Pauli z Palmeiras.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 29. minucie spotkania, gdy Vinícius Goes strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Veron. Asystę zaliczył Lucas Lima.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Alanowi Empereurowi i Eduardowi. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emersona Santos z Palmeiras, a w 57. minucie Leonarda Chú z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Charles, a murawę opuścił Leonardo Chú.

W 68. minucie Gabriel Veron został zmieniony przez Lucasa Estevesa. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Eduardo, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Między 84. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Ceary S.C.: Felipe Vizeu, Willian Oliveira, a na ich miejsce weszli Vinícius Goes, Fabinho. W drugiej połowie nie padły gole.

Gustavo Henrique Furtado Scarpa73′
90′ Fábio Gonçalves
Emerson Raymundo Santos49′
 10′ Vinícius Moreira de Lima
Breno Henrique Vasconcelos Lopes
57′ 59′ Leonardo Alves Chú Franco
Gabriel Veron Fonseca de Souza  34′ 68′
Fernando Pereira do Nascimento
Patrick de Paula Carreiro27′ 74′
 29′ (k.) 90′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Lucas Rafael Araujo Lima
78′ Cleber Bomfim de Jesus
Renan Victor da Silva
45′ 83′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Felipe Melo de Carvalho74′ 84′
90′ Willian Oliveira dos Santos
Pedro Acacio Monteiro da Silva73′
Kelvyn Ramos da Fonseca
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho
59′ 86′ Charles Rigon Matos
Caio Santos Cunha
90′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
Marcelo Jose de Lima Filho
78′ Saulo Rodrigues da Silva
Fabrício do Nascimento Biato74′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Palmeiras pokazał pięć żółtych.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.