Ceará SC - Fortaleza EC 0-3 (0-2). Copa do Brasil

11 czerwca na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Ceary S.C. a Fortaleza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka Fortaleza.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-06-11 02:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
David 45',68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida z Fortaleza, a w 20. minucie Ricka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 21. minucie spotkania, gdy Felipe zdobył pierwszą bramkę. W 36. minucie za Matheusa Jussę wszedł Bruno Melo.

W 39. minucie arbiter ukarał kartką Fernanda Sobrala, piłkarza Ceary S.C..

Zespół Ceary S.C. ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Fortaleza, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył David.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu Fortaleza: Brunonowi Meli i Yagowi Pikachu.

Między 46. a 59. minutą, boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Saulo Mineiro, Charles, Vina, na ich miejsce weszli: Lima, Geovane, Jorginho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Crispima, Matheusa Vargasa zajęli: Luiz Henrique, Ronald. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Richardowi z Ceary S.C..

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David z Fortaleza. Chwilę później trener Fortaleza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Davida. Na boisko wszedł Robson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Wellington Paulista został zmieniony przez Romarinha, co miało wzmocnić jedenastkę Fortaleza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Clebera na Felipe Vizeu oraz Ricka na Yonego Gonzáleza. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Fortaleza i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Ceará SC
67′ Richard de Oliveira Costa
Luis Antonio Ferreira Rodrigues  21′ 81′
59′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Lucas de Figueiredo Crispim46′
39′ Fernando Pereira do Nascimento
Matheus de Vargas56′
46′ Charles Rigon Matos
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
78′ Cleber Bomfim de Jesus
Glaybson Yago Souza Lisboa45′
20′ 78′ Rick Jhonatan Lima Morais
David Correa da Fonseca  45′, 68′ 17′ 69′
46′ Saulo Rodrigues da Silva
Wellington Pereira Nascimento69′
Vinicius Réquia Machado
Marcelo Boeck
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
Bruno Ferreira Melo36′ 45′
46′ 81′ Geovane da Silva de Souza
Daniel Guedes da Silva
59′ 71′ Jorge de Moura Xavier
Carlos Emiliano Pereira
Willian Osmar de Oliveira Silva
Juan Sebastián Quintero Fletcher
46′ Vinícius Moreira de Lima
Robson dos Santos Fernandes69′ 80′
78′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
José Romário Silva de Souza69′
78′ Yony Alexander González Copete
Igor Torres da Silva

Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników Fortaleza. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Ceary S.C. obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.