Ceará SC - Chapecoense AF 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

25 września na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbył się mecz 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Chapecoense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 1-0.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-25 22:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Ceará SC
Chapecoense AF
1
0
Jael 53'

Zespół Chapecoense przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chapecoense: Moisésowi Ribeirze w 34. i Jordanowi w 44. minucie.

Drugą połowę drużyna Chapecoense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Moisésa Ribeirę wszedł Lima.

Jedynego gola z karnego strzelił Jael dla zespołu Ceary S.C. Bramka padła w tej samej minucie. W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Lima, piłkarz gości.

Po chwili trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Cleber, a murawę opuścił Jael. W 63. minucie Bruno Silva zastąpił Perottiego. Jordan z Chapecoense na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 44. minucie.

W 70. minucie w drużynie Chapecoense doszło do zmiany. Derlan wszedł za Anselma Ramona. Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Busanella i na pole gry wprowadził napastnika Geuvânio, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Anderson Jordan da Silva Cordeiro44′ 68′
80′ Bruno de Jesus Pacheco
Gabriel Dal Toé Busanello70′
72′ Geovane da Silva de Souza
Mike dos Santos Nenatarvicius
72′ Rick Jhonatan Lima Morais
Moisés Ribeiro Santos34′ 46′
Kelvyn Ramos da Fonseca
Bruno da Silva Costa63′
Fernando Pereira do Nascimento
Denner Fernando Melz
80′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Alan Santos da Silva78′
 53′ (k.) 61′ Jael Ferreira Vieira
Ravanelli Ferreira dos Santos
80′ Vinícius Moreira de Lima
Fabio Augusto Luciano da Silva
72′ Marlon Adriano Prezotti
Pedro Henrique Perotti63′
61′ Cleber Bomfim de Jesus
Geuvânio Santos Silva70′
72′ Erick de Arruda Serafim
Vinicius Xavier da Purificação Moutinho
80′ Gabriel dos Santos Francisco

Yony Alexander González Copete

Airton Moisés Santos Sousa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Ceary S.C. żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.