Ceará SC - CA Mineiro Belo Horizonte 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

W meczu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 25 czerwca, jedenastka Ceary S.C. wygrała z Atlético Mineiro 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-25 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Gabriel 72'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Ceary S.C. wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Ceary S.C. nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie Lima dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Guilherme Aranę z Atlético Mineiro, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Saula Mineira z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ceary S.C..

Drugą połowę jedenastka Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hyorana wszedł Felipe Felício. W 54. minucie Guilherme Arana zastąpił Calebego.

Między 62. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético Mineiro: Federico Zaracho, Bueno, Tchê Tchê, na ich miejsce weszli: Luis Silva, Réver, Jair. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marlona, Jorginha zajęli: Charles, Vina.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gabriel. Sytuację bramkową stworzył Hulk.

W 80. minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Yony González wszedł za Saula Mineira. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Bruno Pacheco, zawodnik Ceary S.C.. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Limę i na pole gry wprowadził napastnika Wendsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Ceary S.C. odpowiedzieli strzeleniem gola. W szóstej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Gabriel Lacerda. Przy zdobyciu bramki pomagał Vina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Wellington Daniel Bueno69′
 90′ Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
Gabriel Costa França  72′ 89′
81′ Bruno de Jesus Pacheco
Guilherme Antonio Arana Lopes26′ 54′
Fernando Pereira do Nascimento
Hyoran Kauê Dalmoro46′
 3′ 85′ Vinícius Moreira de Lima
Danilo das Neves Pinheiro88′ 69′
John Stiven Mendoza Valencia
Marcos da Silva França
66′ Marlon Adriano Prezotti
Federico Matías Zaracho62′
66′ Jorge de Moura Xavier
Allan Rodrigues de Souza
45′ 80′ Saulo Rodrigues da Silva
Luis Otávio de Oliveira
66′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Luis Filipe dos Reis Silva62′
Pedro Henrique Naressi Machado
Antonio Fialho de Carvalho Neto
Kelvyn Ramos da Fonseca
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva54′
66′ Charles Rigon Matos
Alexandre Lopes Gomes
Hélio Cunha Borges
Jair Rodrigues Júnior69′
85′ 90′ Wendson dos Santos Lopes
Felipe Felício Silva Reis46′
80′ Yony Alexander González Copete

Przewaga zespołu Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atlético Mineiro, a w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.