Ceará SC - Botafogo Rio de Janeiro 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

W starciu 38. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 lutego, zespół Ceary S.C. wygrał z Botafogo 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Raphael Claus
Matheus Babi 57'

Zespół Botafogo przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Botafogo wygrała dwa razy, zremisowała siedem, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 17. minucie spotkania, gdy Pedro Naressi zdobył pierwszą bramkę.

W 43. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Gabrielowi Lacerdzie z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

Drugą połowę drużyna Botafogo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cesinhę wszedł Matheus Nascimento. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Klausa, piłkarza gospodarzy. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Matheus Babi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 60. minucie za Leonarda Chú wszedł Saulo Mineiro. Kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Wescleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Felipe Vizeu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pedro Naressiemu, piłkarzowi Ceary S.C..

W 75. minucie Lima został zmieniony przez Ricka, co miało wzmocnić zespół Ceary S.C.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matheusa Babiego na Rafaela Navarra oraz Kayque'a na Wendela Lessę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Klaus osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 56. minucie. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Davi Araújo, a murawę opuścił Warley.

W tej samej minucie Vina został zmieniony przez Alana, a za Pedro Naressiego wszedł na boisko Willian Oliveira, co miało wzmocnić drużynę Ceary S.C.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luiza Otávia na Alexandra Lecaros.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ceary S.C. przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Saulo Mineiro. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Kevin Peterson dos Santos Silva
56′ 81′ William Klaus
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
43′ Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
David Sousa Albino
Kelvyn Ramos da Fonseca
Hugo Gonçalves Ferreira Neto
 17′ 64′ 84′ Pedro Henrique Naressi Machado
Kayque Luiz Pereira76′
75′ Vinícius Moreira de Lima
Warley Leandro da Silva83′
60′ Leonardo Alves Chú Franco
Sebastião Ênio Santos de Almeida
Charles Rigon Matos
Luiz Otávio Alves Marcolino90′
60′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
César Coelho Campos Júnior46′
83′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Federico Barrandeguy Martino
83′ Alan Rodrigues Uchoa
Gustavo Cascardo de Assis
Geovane da Silva de Souza
Wendel Lessa de Macedo Gonçalves76′
60′ Wescley Gomes dos Santos
Rafael Navarro Leal76′
84′ Willian Oliveira dos Santos
Alexander Lecaros Aragón90′
Antônio David Souza de Araújo
Davi Machado dos Santos Araújo83′
Marcos Wesley Ximenes Medeiros
Matheus Nascimento de Paula46′
75′ Rick Jhonatan Lima Morais

60′  90′ Saulo Rodrigues da Silva

Francisco Vítor Silva Costa

Arbiter nie ukarał zawodników Botafogo żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.