CA Paranaense Kurytyba - SC do Recife 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się pojedynek 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Sport Recife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-0.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
CA Paranaense Kurytyba
SC do Recife
2
0
Nikão 8'
Léo Cittadini 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w ósmej minucie spotkania, gdy Nikão zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Renato Kayzer.

Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ewertona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rafael Thyere. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Adryelsonowi z zespołu gości. Była to 26. minuta starcia. W 44. minucie w jedenastce Sport Recife doszło do zmiany. Luciano wszedł za Marquinhosa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Paranaense.

Trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Bissoli, a murawę opuścił Jádson. Drugą połowę drużyna Atletico Paranaense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Renata Kayzera wszedł Erick.

W 76. minucie Dalberto został zastąpiony przez Mikaela. W tej samej minucie Marcão został zmieniony przez Gustava, co miało wzmocnić zespół Sport Recife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana na Khellvena oraz Christiana na Felipe Aguilara.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Léo Cittadini. W zdobyciu bramki pomógł Khellven.

W 87. minucie w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Henrique Walter wszedł za Carlosa Eduarda. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luan Polli Gomes
77′ . Jonathan
Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
77′ Christian Roberto Alves Cardoso
Iago Justen Maidana Martins
 8′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Thiago Neves Augusto
87′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Roberto Pimenta Vinagre Filho
 86′ Leonardo Cittadini
Marcos Antônio Almeida Silva76′
46′ . Jadson
Marcos Vinícius Sousa Natividade44′
46′ Renato Kayzer de Souza
Dalberto Luan Belo76′
Jandrei Chitolina Carniel
Mailson Tenorio dos Santos
77′ Felipe Aguilar Mendoza
Francisco Alves da Silva Neto
Lucas Halter
Luciano Batista da Silva Junior44′
77′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Raul Prata
Luan Patrick Wiedthauper
Ewerton Diógenes Da Silva20′
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
46′ Erick Luis Conrado Carvalho
Márcio Rodrigues Araújo
46′ Guilherme Bissoli Campos
Gustavo Silva de Oliveira76′
Vinicius Alessandro Mingotti
Mikael Filipe Viana de Sousa76′
Reinaldo Nascimento Satorno
Hernane Vidal de Souza
Vitor Hugo Naum dos Santos

87′ Henrique Da Silva Walter

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sport Recife przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Sport Recife wymienił czterech zawodników.