CA Paranaense Kurytyba - EC Juventude 2-1 (0-0). Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

18 września na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się mecz 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Juventude'. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-1.

Ricardo Bueno 56'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Juventude' wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie arbiter wyrzucił z boiska Rafaela Forstera z Juventude'.

W 27. minucie Capixaba został zastąpiony przez Alysona. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolasowi z Atletico Paranaense. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Atletico Paranaense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolasa wszedł Pedro Rocha.

Nieoczekiwanie to piłkarze Juventude' otworzyli wynik. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Bueno.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa Friedricha z Juventude', a w 60. minucie Nikão z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Bissoli wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Erick z drużyny gospodarzy.

Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christiana i na pole gry wprowadził napastnika Renata Kayzera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie w zespole Juventude' doszło do zmiany. Paulo Henrique wszedł za Paulinha Boię.

Niedługo później Renato Kayzer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Abner.

A trener Juventude' wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda Pacheca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Míchel Macedo. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Juventude' doszło do zmiany. Wescley wszedł za Guilherme Castilha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Bissolemu w 79. i José Ivaldowi w 84. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Douglas Alan Schuck Friedrich59′
84′ José Ivaldo Almeida Silva
Míchel Macedo Rocha Machado77′
45′ 46′ Nicolas Vichiatto da Silva
Juan Sebastián Quintero Fletcher
Lucas Fasson dos Santos
Vitor Mendes Alves
73′ Marcio Almeida de Oliveira
Rafael Forster22′
64′ 73′ Erick Luis Conrado Carvalho
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
60′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
João Victor da Vitória Fernandes27′
73′ Miguel David Terans Pérez
Paulo Henrique Pereira da Silva70′
64′ Christian Roberto Alves Cardoso
Jádson Alves dos Santos
Abner Vinicius da Silva Santos
Guilherme Castilho Carvalho77′
 63′ (k.) 79′ Guilherme Bissoli Campos
Paulo Henrique de Oliveira Alves70′
73′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Vinicius José Ignácio
Fernando Canesin Matos
Wescley Gomes dos Santos77′
73′ Richard Cândido Coelho
Francisco Hyun Sol Kim
73′ Leonardo Cittadini
Bruno Roberto Pereira da Silva
Luiz Fernando Silvestre Junior
Ricardo Ribeiro de Lima
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Matheus Sousa de Jesus
64′  71′ Renato Kayzer de Souza
Matheus Cotulio Bossa
Vinicius Alessandro Mingotti
Roberson de Arruda Alves
46′ Pedro Rocha Neves
Fernando José Pacheco Rivas77′

Zespół Atletico Paranaense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Juventude' obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Drużyna Atletico Paranaense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.