CA Paranaense Kurytyba - Cuiabá EC 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W meczu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 3 grudnia, drużyna Atletico Paranaense wygrała z Cuiaba 1-0 (0-0). Mecz na Arena da Baixada w Kurytybie obejrzało 18 795 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-03 23:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 18795 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
CA Paranaense Kurytyba
Cuiabá EC
1
0
Pedro Rocha 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Cuiaba.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 38. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cuiaba i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Atletico Paranaense wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Hernándeza wszedł Bissoli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 58. minucie spotkania, gdy Pedro Rocha strzelił pierwszego gola. W 64. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę João Lucasowi z zespołu gości.

W następstwie utraty gola trener Cuiaba postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Maksa i na pole gry wprowadził napastnika Claysona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Pepê został zastąpiony przez Yesusa Cabrerę. W 65. minucie żółtą kartką został ukarany Rafael Gava, zawodnik Cuiaba.

A kibice Atletico Paranaense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Canesina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Léo Cittadini. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 81. minucie Pedro Rocha został zmieniony przez José Ivalda, a za Miguela Teransa wszedł na boisko Pedrinho, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marllona na Uilliana Correię.

W doliczonej piątej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Clayson z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 84. minucie.

João Lucas de Almeida Carvalho64′
38′ 46′ Nicolás Hernández Rodríguez
Rafael Gustavo Meneghel Gava65′ 66′
81′ 82′ Miguel David Terans Pérez
Felipe Marques da Silva
72′ Leonardo Cittadini
João Pedro Vilardi Pinto64′
Abner Vinicius da Silva Santos
Camilo Reijers de Oliveira
 58′ 81′ Pedro Rocha Neves
Jenison de Jesus Brito e Brito64′
Bento Matheus Krepski Neto
João Carlos Heidemann
81′ 84′ José Ivaldo Almeida Silva
Lucas Ramon Batista Silva
82′ Pedro Henrique Azevedo Pereira
Yuri Oliveira Lima66′
72′ 80′ Fernando Canesin Matos
Jonathan Renato Barbosa
Luiz Fernando Silvestre Junior
Clayson Henrique da Silva Vieira64′ 84′ 90′
46′ Guilherme Bissoli Campos
Osman de Menezes Venâncio Júnior
Jáderson Flores dos Reis
Guilherme Nunes Rodrigues
Vinicius Alessandro Mingotti
Elton Rodrigues Brandao64′ 90′

Zespół Atletico Paranaense był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Atletico Paranaense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.