CA Paranaense Kurytyba - AC Goianiense 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A

W meczu 5. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 20 czerwca, drużyna Atletico Paranaense wygrała z Goianiense 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Arena da Baixada w Kurytybie.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-20 23:15 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Gabriel Baralhas 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Atletico Paranaense wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Goianiense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Baralhas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Miguelowi Teransowi z Atletico Paranaense. Była to 35. minuta spotkania.

Drużyna Goianiense długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Matheus Babi. Asystę zaliczył Marcinho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę João Paulowi, zawodnikowi Goianiense. Niedługo później trener Atletico Paranaense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Miguela Teransa. Na boisko wszedł Jádson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Paranaense przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie wynik ustalił Christian. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Abner Vinicius.

W następstwie utraty gola trener Goianiense postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Gabriela Baralhasa i na pole gry wprowadził napastnika Lucão. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Janderson zastąpił André Luisa. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matheusa Babiego z Atletico Paranaense, a w 90. minucie Zé Roberta z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Marlon Rodrigues Freitas
35′ 66′ Miguel David Terans Pérez
Janderson Santos de Souza74′
82′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Natanael Batista Pimenta
 71′ 88′ Christian Roberto Alves Cardoso
Gabriel Baralhas dos Santos  13′ 74′
Abner Vinicius da Silva Santos
João Paulo da Silva Alves55′
 44′ 76′ 82′ Matheus Barcelos da Silva
Pablo Dyego
88′ Leonardo Cittadini
Lucas Gabriel Ribeiro Firmo74′
66′ . Jadson

82′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza

82′ Renato Kayzer de Souza

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Goianiense w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.