CA Paranaense Kurytyba - AC Goianiense 2-1 (0-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

14 lutego na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się pojedynek 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Goianiense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-1.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-14 22:15 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Roberson 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Atletico Paranaense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 29. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Goianiense wyszła w zmienionym składzie, za Natanaela wszedł Arnaldo. Na drugą połowę zespół Atletico Paranaense wyszedł w zmienionym składzie, za Renata Kayzera wszedł Jádson.

Dopiero w drugiej połowie Vitinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, zdobywając bramkę w 63. minucie meczu. Asystę zaliczył Abner Vinicius.

W 68. minucie za Chica wszedł Roberson.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Roberson.

Kibice Goianiense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danila Gomesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zé Roberto. Niedługo później trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Henrique Walter, a murawę opuścił Vitinho.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Thiago Heleno. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nikão.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Khellven, José Ivaldo, a na ich miejsce weszli Jonathan, Carlos Eduardo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Jean Paulo Fernandes Filho
45′ 90′ . Jonathan
Luís Eduardo Marques dos Santos
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Lucas da Cruz Oliveira
 90′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
Eder Ferreira Graminho
29′ Abner Vinicius da Silva Santos
Natanael Batista Pimienta46′
42′ Richard Cândido Coelho
Willian Marlon Ferreira Moraes89′
90′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Janderson Santos de Souza90′
 63′ 87′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Francisco Hyun Sol Kim41′ 68′
Leonardo Cittadini
Marlon Rodrigues Freitas
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Wellington Soares da Silva
46′ Renato Kayzer de Souza
José Roberto Assunção de Araujo Filho84′
Jandrei Chitolina Carniel
Gabriel Bernard Conceição da Silva
Felipe Aguilar Mendoza
Arnaldo Manoel de Almeida46′
90′ José Ivaldo Almeida Silva
Michel Custódio Gonçalves de Sousa
Lucas Halter
Gilvan Souza Correa
90′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Gabriel Baralhas dos Santos89′
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Vitor Benedito Leque da Silva90′
Christian Roberto Alves Cardoso
Roberson de Arruda Alves68′  71′
46′ . Jadson
Danilo Gomes Magalhães84′
Jair Diego Alves de Brito

Guilherme Bissoli Campos

Reinaldo Nascimento Satorno

87′ Henrique Da Silva Walter

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Goianiense w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.