CA Mineiro Belo Horizonte - Fortaleza EC 4-0 (3-0). Copa do Brasil

W półfinale rozgrywek Copa do Brasil, który rozegrany został 21 października, zespół Atlético Mineiro wysoko wygrał z Fortaleza 4-0 (3-0). Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 18 642 widzów.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-10-21 02:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 18642 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
M. Zaracho 47'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matheusowi Jussie z drużyny gości. Była to 17. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 19. minucie spotkania, gdy Guilherme Arana zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 26. minucie spotkania, gdy Réver strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Keno.

Niedługo później Hulk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w 41. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Federica Zaracha.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Yagowi Pikachu z Fortaleza. Drugą połowę drużyna Fortaleza rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matheusa Vargasa, Romarinha weszli Angelo Henriquez, Ronald.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Zaracho.

W 52. minucie kartkę dostał Jair, zawodnik Atlético Mineiro. W 64. minucie Felipe został zmieniony przez Brunona Melę. W tej samej minucie w jedenastce Fortaleza doszło do zmiany. Valentín Depietri wszedł za Robsona.

Po chwili trener Atlético Mineiro postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Kena. Na boisko wszedł Eduardo Vargas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Édersona z Fortaleza, a w 86. minucie Allana z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Matheus Isaias dos Santos17′
 26′ 74′ Réver Humberto Alves de Araújo
Cristian Chagas Tarouco
 19′ Guilherme Antonio Arana Lopes
Luis Antonio Ferreira Rodrigues64′
86′ 87′ Allan Rodrigues de Souza
Glaybson Yago Souza Lisboa46′
86′ Ignacio Martín Fernández
Lucas de Figueiredo Crispim86′
 47′ Federico Matías Zaracho
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva76′
52′ Jair Rodrigues Júnior
Matheus de Vargas46′
 41′ 74′ Givanildo Vieira de Souza
Robson dos Santos Fernandes64′
74′ Marcos da Silva França
Jackson de Souza
74′ Igor Rabello da Costa
Bruno Ferreira Melo64′
Hyoran Kauê Dalmoro
Ronald dos Santos Lopes46′
87′ Danilo das Neves Pinheiro
Francisco Edson Moreira da Silva86′
86′ Jefferson David Savarino Quintero
Wellington Pereira Nascimento
74′ Eduardo Colcenti Antunes
Igor Torres da Silva
74′ Eduardo Vargas

Piłkarze Atlético Mineiro otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.