CA Mineiro Belo Horizonte - EC Bahia 3-0 (0-0). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

25 lipca na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Bahia. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 3-0.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2021-07-25 16:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Antonio Dib Moraes de Sousa
CA Mineiro Belo Horizonte
EC Bahia
3
0
Hulk 58',80'
Nathan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Bahia wygrała pięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Atlético Mineiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rossi z zespołu gości. Była to 23. minuta starcia.

Drugą połowę jedenastka Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alana Franco, Dylana Borrera weszli Eduardo Sasha, Tchê Tchê. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Dodôwi z Atlético Mineiro.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Mineiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Hulk. Asystę zanotował Eduardo Sasha.

W 64. minucie Lucas Araújo został zastąpiony przez Matheusa Galdezaniego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Mariana, zawodnika Atlético Mineiro. W 70. minucie w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Réver wszedł za Doda.

Chwilę później trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Óscar Ruiz, a murawę opuścił Rossi. W tej samej minucie w jedenastce Bahia doszło do zmiany. Maycon wszedł za Rodriguinha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 80. minucie spotkania, gdy Hulk strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 81. minucie Ignacio Fernández został zmieniony przez Hyorana, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Mineiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matheusa Bahię na Juninha Capixabę oraz Jonasa na Raniele'a.

A trener Atlético Mineiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nathana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hulk. Posunięcie trenera było słuszne. Nathana strzelił kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

Niedługo później Nathan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Matheus Henrique Teixeira
68′ Mariano Ferreira Filho
Severino do Ramo Clementino da Silva
Nathanael Ananias da Silva
Germán Andrés Conti
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
Ligger Moreira Malaquias
54′ 70′ José Rodolfo Pires Ribeiro
Matheus Bahia Santos85′
46′ Alan Steven Franco Palma
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
46′ Dylan Felipe Borrero Caicedo
Lucas Araújo de Oliveira64′
Federico Matías Zaracho
Jonas Gomes de Sousa85′
Allan Rodrigues de Souza
Rosicley Pereira da Silva23′ 75′
81′ Ignacio Martín Fernández
Gilberto Oliveira Souza Junior
 58′, 80′ (k.) 87′ Givanildo Vieira de Souza
Rodrigo Eduardo Costa Marinho75′
Matheus Mendes Werneck de Oliveira
Mateus Eduardo Claus
70′ Réver Humberto Alves de Araújo
Luiz Otávio da Silva Santos
81′ Hyoran Kauê Dalmoro
Renan Guedes Borges
46′ Danilo das Neves Pinheiro
Lucas Silva Fonseca
Luis Otávio de Oliveira
Thonny Anderson da Silva Carvalho
87′  90′ Nathan Allan de Souza
Matheus Galdezani64′
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Óscar Ramón Ruiz Roa75′
46′ Eduardo Colcenti Antunes
Ronaldo Cesar Soares dos Santos
Sávio Moreira de Oliveira
Maycon Douglas Oliveira Silva75′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.