CA Mineiro Belo Horizonte - Clube do Remo 2-1 (1-1). Copa do Brasil

11 czerwca na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atlético Mineiro a Clube de Remo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-06-11 00:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
Romércio 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Atlético Mineiro.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Réver wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku.

Zawodnicy Clube de Remo w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Romércio.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 51. minucie spotkania, gdy Hulk zdobył z karnego drugą bramkę. W 70. minucie Igor został zastąpiony przez Marlona.

W tej samej minucie trener Clube de Remo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jeffersona. Na boisko wszedł Gabriel Lima, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 70. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Hyoran, Allan, Keno, Hulk, Ignacio Fernández, na ich miejsce weszli: Nathan, Jair, Marrony, Eduardo Sasha, Sávio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renana Gornego, Andersona Uchôa, Thiaga Ennesa zajęli: Edson Caríus, Arthur Santos, Wellington Silva. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Damião Vinicius Silva Ribeiro
 10′ Réver Humberto Alves de Araújo
Romércio Pereira da Conceição  45′
70′ Hyoran Kauê Dalmoro
Diogo dos Santos Carvalho
Danilo das Neves Pinheiro
Felipe Gedoz
77′ Ignacio Martín Fernández
Lucas Santos Siqueira
70′ Allan Rodrigues de Souza
Anderson Uchôa dos Santos77′
70′ Marcos da Silva França
Renan Gorne Silva70′
 51′ (k.) 74′ Givanildo Vieira de Souza
Fredson Vinicius Santos Oliveira
70′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Arthur Jhonatan Ferreira dos Santos77′
Luis Otávio de Oliveira
Vinicius Kiss Silva Tobias
70′ Nathan Allan de Souza
Jose Edson Barros Silva70′
Antonio Fialho de Carvalho Neto
Gabriel Farias de Lima70′
70′ Jair Rodrigues Júnior

74′ Eduardo Colcenti Antunes

77′ Sávio Moreira de Oliveira

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.