Botafogo - Sao Paulo FC 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W pojedynku 37. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 23 lutego, zespół Botafogo zwyciężył z Sao Paulo FC 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-23 00:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Botafogo Rio de Janeiro
Sao Paulo Futebol Clube
1
0
Matheus Babi 58'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Botafogo znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Sao Paulo FC zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Sao Paulo FC wygrał aż 18 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Reinaldo osłabiając tym samym zespół Sao Paulo FC.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Rafaelowi Navarrowi z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta spotkania. W 42. minucie Jonas Toró zastąpił Léo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Matheus Babi, a murawę opuścił Kayque. Matheus Babi nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego dziewiąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 49. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luizowi Otáviowi z Botafogo.

Jedyną bramkę meczu dla Botafogo zdobył Matheus Babi w 58. minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Warley.

W 64. minucie w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Igor Vinicius wszedł za Juanfrana. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Alvesa, piłkarza Sao Paulo FC. W następstwie utraty bramki trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gabriela i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Galeana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Igorowi Gomesowi w 71. i Pablowi w 83. minucie. Między 76. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Botafogo: Bruno Nazário, Warley, Rafael Navarro, na ich miejsce weszli: Cesinha, Davi Araújo, Matheus Nascimento. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Gomesa, Brunona Alvesa zajęli: Joao Rojas, Hernanes. W 84. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Między 85. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sao Paulo FC i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole Botafogo doszło do zmiany. Federico Barrandeguy wszedł za Luiza Otávia.

Reinaldo Manoel da Silva29′
80′ Warley Leandro da Silva
Luan Vinicius da Silva Santos
46′ Kayque Luiz Pereira
Gabriel Davi Gomes Sara65′
49′ 90′ Luiz Otávio Alves Marcolino
Jonas Gabriel da Silva Nunes42′
Sebastião Ênio Santos de Almeida
Danilo das Neves Pinheiro
85′ 76′ Bruno dos Santos Nazário
Luciano da Rocha Neves 84′ (k.)
38′ 80′ Rafael Navarro Leal
Igor Silveira Gomes71′ 76′
Andrew da Silva Ventura
Thiago Couto Wenceslau
Saulo Ferreira Silva
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
90′ Federico Barrandeguy Martino
Diego Henrique Costa Barbosa
Gustavo Cascardo de Assis
Igor Vinicius de Souza64′
76′ César Coelho Campos Júnior
Rodrigo dos Santos de Freitas
Wendel Lessa de Macedo Gonçalves
Leonardo Pinheiro da Conceição42′ 89′
46′  58′ Matheus Barcelos da Silva
Rodrigo Nestor Bertalia
Alexander Lecaros Aragón
Vitor Frezarin Bueno
80′ Davi Machado dos Santos Araújo
Anderson Hernanes76′ 88′
80′ Matheus Nascimento de Paula
Antonio Javier Galeano Ferreira65′

Joao Rojas76′

Pablo Felipe Teixeira83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.