Botafogo de Futebol e Regatas - Fluminense Football Club 0-1 (0-0). Liga - 14. kolejka

W pojedynku 14. kolejki Serie A, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Botafogo-RJ-otu przegrała z Fluminense 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

W  pojedynku 14. kolejki  Serie A, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Botafogo-RJ-otu przegrała  z Fluminense  0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Fluminense wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie kartkę dostał Nonato, piłkarz Fluminense. W 62. minucie Matheus Nascimento został zmieniony przez Erisona.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Chayowi z Botafogo-RJ-otu. W tej samej minucie trener Fluminense postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Germana Cana. Na boisko wszedł John Kennedy, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie Chay został zmieniony przez Jeffersona, a za Romilda wszedł na boisko Luís Oyama, co miało wzmocnić jedenastkę Botafogo-RJ-otu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gansa na Matheusa Martinsa.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Manoel dla zespołu Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. W 85. minucie Jhon Arias został zmieniony przez Felipe Mela, co miało wzmocnić drużynę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kanu na Daniela Cruza.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Botafogo-RJ-otu i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Fluminense zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Botafogo-RJ-otu dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Botafogo-RJ-otu w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Fluminense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.