Botafogo de Futebol e Regatas - Atletico Clube Goianiense 0-0. Liga - 22. kolejka

W pojedynku 22. kolejki Serie A, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Botafogo-RJ-otu zremisowała z Atletico-GO 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

W  pojedynku 22. kolejki  Serie A, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Botafogo-RJ-otu zremisowała  z Atletico-GO  0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Atletico-GO wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 36. minucie Jorginho został zastąpiony przez Kelvina.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Philipe Sampaiowi z Botafogo-RJ-otu. Była to 42. minuta meczu. W 45. minucie w drużynie Atletico-GO doszło do zmiany. Rhaldney wszedł za Marlona Freitasa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Renanowi, piłkarzowi Atletico-GO. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Botafogo-RJ-otu: Luis Henrique, Erison, a na ich miejsce weszli Victor Sa, Matheus Nascimento.

W 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Philipe Sampaio, tym samym zespół Botafogo-RJ-otu musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 64. minucie Luís Oyama został zmieniony przez Adryelsona, co miało wzmocnić drużynę Botafogo-RJ-otu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dudu na Haynera. Trener Atletico-GO postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Luiza Fernanda i na pole gry wprowadził napastnika Leo Pereirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico-GO: Willianowi Maranhao w 85. i Haynerowi w 88. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Atletico-GO doszło do zmiany. Gabriel Baralhas wszedł za Williana Maranhao.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Botafogo-RJ-otu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Botafogo-RJ-otu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atletico-GO wymienił pięciu zawodników.