Botafogo - Corinthians 0-2 (0-1). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

27 grudnia na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Corinthians. Starcie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 2-0.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-27 20:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Botafogo Rio de Janeiro
Corinthians Sao Paulo
0
2
J. Cazares 34'
Mateus Vital 90'

Zespół Botafogo przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Corinthians wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Corinthians w 34. minucie spotkania, gdy Juan Cazares zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Gustavo Mosquito.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

Drugą połowę drużyna Botafogo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Warleya wszedł Matheus Babi. Trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Salomon Kalou, a murawę opuścił Victor Luis.

W 58. minucie za José Welisona wszedł Alexander Lecaros. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Mateus Vital wszedł za Rómula Otera. Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Léo Natela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gustavo Mosquito. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Corinthians: Jô, Ramiro, Juan Cazares, na ich miejsce weszli: Lucas Piton, Xavier, Marllon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cícery, Rafaela Forstera zajęli: Éber Bessa, Rhuan. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ébera Bessę z Botafogo, a w 76. minucie Ramira z drużyny przeciwnej.

Drużyna Botafogo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej piątej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Mateus Vital.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Carlos Gilberto do Nascimento Silva
78′ Rafael Forster
Fábio Santos Romeu
58′ José Welison da Silva
Ramiro Moschen Benetti76′ 79′
46′ Warley Leandro da Silva
Gustavo Henric da Silva70′
46′ Victor Luis Chuab Zamblauskas
Rómulo Otero Vásquez70′
Caio Alexandre Sousa e Silva
Gabriel Girotto Franco
70′ Cicero Santos
Míchel Macedo Rocha Machado
78′ Rhuan da Silveira Castro
Víctor Danilo Cantillo Jiménez
70′ 75′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Mateus da Silva Vital Assumpção70′  90′
46′ Salomon Kalou
Guilherme de Aguiar Camacho
58′ Alexander Lecaros Aragón
Gabriel Pereira dos Santos
Carlos Enrique Rentería Olaya
João Vitor Xavier de Almeida79′
46′ Matheus Barcelos da Silva
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Lucas da Silva Ribeiro Campos
Leonardo Natel Vieira70′
Matheus Nascimento de Paula
Everaldo Silva do Nascimento

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.