Botafogo - Atletico Paranaense 0-2 (0-1). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

6 stycznia na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 28. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Atletico Paranaense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-0.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-06 23:15 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Botafogo Rio de Janeiro
CA Paranaense Kurytyba
0
2
Renato Kayzer 31'
Léo Cittadini 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Atletico Paranaense wygrał aż 19 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dziewięć.

Już w pierwszych minutach zespół Botafogo próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 31. minucie spotkania, gdy Renato Kayzer strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Carlosa Eduarda.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Nikão w 44. minucie i Renatowi Kayzerowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Paranaense.

Jedenastka Botafogo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Léo Cittadini.

W 51. minucie Bruno Nazário został zmieniony przez Alexandra Lecaros. Trener Botafogo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matheusa Babiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Cícero. W 57. minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Rhuan wszedł za Salomona Kalou.

Po chwili trener Atletico Paranaense postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christiana wszedł Felipe Aguilar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico Paranaense utrzymać prowadzenie. Między 68. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Między 75. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Paranaense: Carlos Eduardo, Richard, Jonathan, Nikão, na ich miejsce weszli: Reinaldo, Jaime Alvarado, Fernando Canesin, Khellven. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Welisona, Kevina zajęli: Cesinha, Federico Barrandeguy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Aderbar Melo dos Santos Neto
75′ Kevin Peterson Dos Santos Silva
. Jonathan81′
68′ Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Victor Hugo Soares dos Santos
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Abner Vinicius da Silva Santos
75′ José Welison da Silva
Richard Cândido Coelho75′
82′ Caio Alexandre Sousa e Silva
Carlos Eduardo Ferreira de Souza75′
51′ Cicero Santos
Christian Roberto Alves Cardoso67′
51′ Bruno dos Santos Nazário
Leonardo Cittadini  48′
Pedro Raul Garay da Silva
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz44′ 81′
57′ Salomon Kalou
Renato Kayzer de Souza  31′ 45′
Diego Terra Loureiro
Jandrei Chitolina Carniel
75′ Federico Barrandeguy Martino
Fernando Canesin Matos81′
57′ Rhuan da Silveira Castro
Bruno da Silva Costa Leite
51′ Alexander Lecaros Aragón
Luis Oscar Gonzalez
Carlos Enrique Rentería Olaya
. Jadson
51′ 71′ Matheus Barcelos da Silva
Reinaldo Nascimento Satorno75′
Kelvin Mateus de Oliveira
Guilherme Bissoli Campos
75′ Cesar Tiago Gomes da Conceição

Przewaga zespołu Botafogo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Botafogo, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.