Avai Futebol Clube - Sociedade Esportiva Palmeiras 2-2 (1-0). Liga - 14. kolejka

26 czerwca na Estadio Aderbal Ramos da Silva we Florianopolisie odbyło się spotkanie 14. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Avai i Palmeiras. Mecz zakończył się remisem 2-2.

26 czerwca  na Estadio Aderbal Ramos da Silva we Florianopolisie odbyło się spotkanie  14. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Avai  i Palmeiras. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż dziewięć razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Avai i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Avai nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie doliczonego czasu Guilherme Bissoli dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Avai.

W 47. minucie kartkę obejrzał Bressan z drużyny Avai. W 48. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Gustavo Scarpa.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Arthur Chaves, zawodnik Avai. W 59. minucie Breno został zastąpiony przez Rony'ego. W tej samej minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Raphael Veiga wszedł za Gustava Scarpę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Rony. Sytuację bramkową stworzył Wesley.

Jedenastka Avai wyrównała wynik meczu. Bramkę na 2-2 na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Jean Pyerre.

W 83. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Eduard Atuesta wszedł za Gabriela Menina. W następstwie utraty bramki trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rafaela Navarra i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Verona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Avai otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Avai w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Palmeiras w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.