Avai Futebol Clube - Cuiaba Esporte Clube 1-2 (1-0). Liga - 15. kolejka

3 lipca na Estadio Aderbal Ramos da Silva we Florianopolisie odbył się mecz 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Avai i Cuiaba. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cuiaba 2-1.

3 lipca  na Estadio Aderbal Ramos da Silva we Florianopolisie odbył się mecz  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Avai  i Cuiaba. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cuiaba 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Cuiaba wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Avai nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Eduardo Biasi.

W 45. minucie Andre Luis zastąpił Alessona. W tej samej minucie w drużynie Avai doszło do zmiany. Jonathan Copete wszedł za Muriquiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Avai.

W 47. minucie w zespole Avai doszło do zmiany. Dentinho wszedł za Morata.

Drużyna Cuiaba nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył Valdivia.

W 59. minucie w jedenastce Avai doszło do zmiany. Jean Pyerre wszedł za Lucasa Venturę.

Joaquim Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cuiaba, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. W 72. minucie Eduardo Biasi został zmieniony przez Gustava Santosa, co miało wzmocnić zespół Avai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joao Lucasa na Daniela Guedesa.

Chwilę później trener Cuiaba postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kelvina Osoria wszedł Paulao, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Cuiaba utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Avai wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Cuiaba wymienił pięciu zawodników.