Atletico Paranaense - Palmeiras 0-0. Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

6 grudnia na Arena da Baixada w Kurytybie odbyło się starcie 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Palmeiras. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 19 308 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-06 23:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 19308 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
CA Paranaense Kurytyba
Palmeiras Sao Paulo
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Palmeiras wygrał aż 16 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dziewięć.

Od pierwszych minut zespół Atletico Paranaense zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Palmeiras była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matheusowi Fernandesowi z Palmeiras. Była to 45. minuta pojedynku.

W 64. minucie za Abnera wszedł Pedrinho. W tej samej minucie w jedenastce Atletico Paranaense doszło do zmiany. Nicolás Hernández wszedł za Nicolasa.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Fernando Canesin, piłkarz Atletico Paranaense. Na murawie, jak to często zdarzało się Atletico Paranaense w tym sezonie, pojawił się Márcio Azevedo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Fernanda Canesina. W 84. minucie Lucas Freitas został zmieniony przez Pedro Bicalha, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Rochę na Jadera oraz Pedro Henriquego na José Ivalda.

Vinicius Silvestre da Costa
86′ Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Michel Augusto Modesto Rafael dos Santos
64′ Nicolas Vichiatto da Silva
Vanderlan Barbosa da Silva
86′ Pedro Rocha Neves
Fabio Silva de Freitas
75′ 80′ Fernando Canesin Matos
Giovani Henrique Amorim da Silva
64′ Abner Vinicius da Silva Santos
Gabriel Silva Vieira
Guilherme Bissoli Campos
Vitor Hugo Ferreira Oliveira
Bento Matheus Krepski Neto
Mateus Oliveira Mendes
86′ José Ivaldo Almeida Silva
Kaique Pereira Azarias
64′ Pedro Henrique Azevedo Pereira
Lucas Breno Sena Lima
Lucas Fasson dos Santos
Jhonatan dos Santos Rosa
80′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho84′
64′ Nicolás Hernández Rodríguez
Yago Santos de Andrade
Khellven Douglas Silva Oliveira
Kevin Santos Lopes de Macedo
86′ Jader Barbosa da Silva Gentil

Luiz Fernando Silvestre Junior

Rômulo José Cardoso da Cruz

Jáderson Flores dos Reis

Vinicius Alessandro Mingotti

Przewaga zespołu Atletico Paranaense w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Atletico Paranaense w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.