Atletico Paranaense - Fluminense 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W spotkaniu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 października, zespół Atletico Paranaense przegrał z Fluminense 0-1 (0-1). Mecz na Arena da Baixada w Kurytybie obejrzało 1 486 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-17 21:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 1486 | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
CA Paranaense Kurytyba
Fluminense Rio de Janeiro
0
1
José Ivaldo 34' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów jedenastka Fluminense wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Atletico Paranaense José Ivaldo.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Fassona z Atletico Paranaense, a w 45. minucie Jhona Ariasa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

Na drugą połowę jedenastka Atletico Paranaense wyszła w zmienionym składzie, za Richarda wszedł Márcio Azevedo. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Nicolás Hernández z Atletico Paranaense. Była to 55. minuta meczu.

W 63. minucie za Nicolása Hernándeza wszedł Jáderson. W 68. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Martinelli wszedł za Jhona Ariasa. A kibice Atletico Paranaense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ericka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pedrinho.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atletico Paranaense doszło do zmiany. Vinicius Mingotti wszedł za Bissolego. Chwilę później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Lucca, a murawę opuścił Luiz Henrique. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
34′ (samob.) José Ivaldo Almeida Silva
Samuel Xavier Brito
42′ Lucas Fasson dos Santos
Marcílio Florêncio Mota Filho75′
55′ 63′ Nicolás Hernández Rodríguez
David Braz de Oliveira Filho
Christian Roberto Alves Cardoso
Marlon Rodrigues Xavier
Khellven Douglas Silva Oliveira
André Trindade da Costa Neto
81′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Luiz Henrique André Rosa da Silva75′
Pedro Rocha Neves
Caio Fernando de Oliveira
71′ Pedro Henrique Azevedo Pereira
Yago Felipe da Costa Rocha78′
46′ Richard Cândido Coelho
Jhon Adolfo Arias Andrade45′ 68′
71′ Guilherme Bissoli Campos
John Kennedy Batista de Souza78′
Bento Matheus Krepski Neto
Muriel Gustavo Becker
Marcio Almeida de Oliveira
Lucas Felipe Calegari
46′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Danilo Carvalho Barcelos
Kleiton Pego Duarte
Luan de Freitas Molarinho Chagas
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Manoel Messias Silva Carvalho75′
81′ Jader Barbosa da Silva Gentil
Wellington Aparecido Martins
Fernando Canesin Matos
Gustavo Apis Pascoal de Farias
71′ Erick Luis Conrado Carvalho
Lucca Borges De Brito75′
Luiz Fernando Silvestre Junior
Juan Ramón Cazares Sevillano
63′ Jáderson Flores dos Reis
Matheus Martinelli Lima68′
71′ Vinicius Alessandro Mingotti
Gustavo Nonato Santana78′

Abel Mathías Hernández Platero78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Atletico Paranaense otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.