Atletico Paranaense - Flamengo Río de Janeiro 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

W spotkaniu 32. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 stycznia, drużyna Atletico Paranaense wygrała z Flamengo Río de Janeiro 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Arena da Baixada w Kurytybie.

Gustavo Henrique 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Atletico Paranaense wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Atletico Paranaense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Abner. W zdobyciu bramki pomógł Nikão.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jonathan z Atletico Paranaense. Była to 27. minuta starcia.

Zespół Atletico Paranaense krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Gustavo Henrique. Asystę przy golu zanotował Giorgian De Arrascaeta.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 64. minucie za Carlosa Eduarda wszedł Vitinho. W 69. minucie kartkę dostał Nikão, zawodnik Atletico Paranaense.

Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Pepê, a murawę opuścił Éverton Ribeiro. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Pedro wszedł za Gabriela Barbosę. A trener Atletico Paranaense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaime Alvarada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Christian. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Piłkarze Atletico Paranaense w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie Renato Kayzer dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Khellven.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Matheuzinho, Michael, a na ich miejsce weszli Mauricio Isla, Vitinho. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Hugo de Souza Nogueira
27′ 81′ . Jonathan
Mauricio Isla86′
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Willian Souza Arão da Silva
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Gustavo Henrique Vernes  34′
 25′ Abner Vinicius da Silva Santos
Filipe Luis
69′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Éverton Augusto de Barros Ribeiro71′
64′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Ribas da Cunha Diego
77′ Christian Roberto Alves Cardoso
Victor Vinicius Coelho Santos86′
77′ Fernando Canesin Matos
Gerson Santos da Silva
81′ Richard Cândido Coelho
Gabriel Barbosa Almeida72′
 83′ Renato Kayzer de Souza
Giorgian De Arrascaeta80′
Jandrei Chitolina Carniel
César Bernardo Dutra
Felipe Aguilar Mendoza
Natan Bernardo de Souza
81′ José Ivaldo Almeida Silva
João Lucas de Almeida Carvalho
Lucas Halter
Matheus França Silva86′
81′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Leonardo Pereira
77′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Ramon Ramos Lima
Bruno da Silva Costa Leite
Matheus Soares Thuler
77′ . Jadson
João Victor Gomes da Silva
Guilherme Bissoli Campos
João Pedro Vilardi Pinto71′
Reinaldo Nascimento Satorno
Pedro Guilherme Abreu dos Santos72′
64′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Michael Richard Delgado de Oliveira86′
Henrique Da Silva Walter
Rodrigo Muniz Carvalho80′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atletico Paranaense przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.