Atletico Paranaense - Atlético Mineiro 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 25. kolejka Serie A

12 grudnia na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się pojedynek 25. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Atlético Mineiro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 1-0.

25. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-12 21:00 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
CA Paranaense Kurytyba
CA Mineiro Belo Horizonte
0
1
E. Vargas 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Atletico Paranaense wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszej połowie drużyna Atlético Mineiro mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 32. minucie karnego dla Atlético Mineiro nie wykorzystał Keno. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Jedyną bramkę meczu dla Atlético Mineiro zdobył Eduardo Vargas w 44. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Keno.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Mineiro.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Erickowi z zespołu gospodarzy. W 60. minucie Pedro Henrique został zmieniony przez Felipe Aguilara.

W tej samej minucie w jedenastce Atletico Paranaense doszło do zmiany. Reinaldo wszedł za Carlosa Eduarda. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nathan, a murawę opuścił Hyoran. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Cittadiniego z Atletico Paranaense, a w 68. minucie Gabriela z drużyny przeciwnej.

W 77. minucie w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Réver wszedł za Jeffersona Savarina. A trener Atletico Paranaense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ravanellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christian. Między 77. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Renato Kayzer, Léo Cittadini, na ich miejsce weszli: Guilherme Bissoli, Luis Gonzalez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Vargasa, Federica Zaracha zajęli: Eduardo Sasha, Calebe.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Réver, zawodnik gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Everson Felipe Marques Pires
52′ Erick Luis Conrado Carvalho
Cláudio Rodrigues Gomes
60′ Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Allan Rodrigues de Souza
66′ 85′ Leonardo Cittadini
Jefferson David Savarino Quintero77′
77′ Christian Roberto Alves Cardoso
Marcos da Silva França 32′ (k.)
60′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Federico Matías Zaracho85′
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Hyoran Kaue Dalmoro65′
77′ Renato Kayzer de Souza
Eduardo Vargas  44′ 84′
Jandrei Chitolina Carniel
Rafael Pires Monteiro
60′ Felipe Aguilar Mendoza
Nathan Allan de Souza65′
77′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Alan Steven Franco Palma
85′ Luis Oscar Gonzalez
Calebe Goncalves Ferreira da Silva85′
60′ Reinaldo Nascimento Satorno
Eduardo Colcenti Antunes84′
77′ Guilherme Bissoli Campos
Marrony da Silva Liberato Silveira
Henrique Da Silva Walter
Sávio Moreira de Oliveira

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Atletico Paranaense w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.