Atlético Mineiro - Sport Recife 3-0 (2-0). Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

W pojedynku 21. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 19 września, zespół Atlético Mineiro wygrał ze Sport Recife 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-19 00:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
E. Vargas 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Sport Recife przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Atlético Mineiro zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Atlético Mineiro wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sport Recife i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 35. minucie spotkania, gdy Diego Costa zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Guilherme Arana.

Jedenastka Sport Recife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Hulk. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Guilherme Arana.

Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Santiago Tréllez. Na drugą połowę drużyna Sport Recife wyszła w zmienionym składzie, za Mikaela wszedł Everaldo.

W 60. minucie Everton Felipe został zmieniony przez Thiaga Nevesa. W 63. minucie w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Eduardo Vargas wszedł za Hulka. W tej samej minucie trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Eduardo Sasha, a murawę opuścił Diego Costa.

Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético Mineiro: Keno, Guilherme Arana, Allan, na ich miejsce weszli: Ignacio Fernández, Dodô, Nathan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hernanesa, Marcão zajęli: Ronaldo, Leandro Barcia. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tchê Tchê z Atlético Mineiro, a w ósmej minucie doliczonego czasu starcia Rafaela Thyere'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 90. minucie spotkania, gdy Eduardo Vargas strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

José Sabino Chagas Monteiro
73′ Guilherme Antonio Arana Lopes
Sander Henrique Bortolotto
83′ Danilo das Neves Pinheiro
Anderson Hernanes81′
Federico Matías Zaracho
Santiago Tréllez Viveros12′ 46′
73′ Marcos da Silva França
Paulo Roberto Moccelin32′
15′ 73′ Allan Rodrigues de Souza
Marcos Antônio Almeida Silva87′
 45′ 63′ Givanildo Vieira de Souza
Everton Felipe de Oliveira Silva60′
 35′ 63′ Da Silva Diego Costa
Mikael Filipe Viana de Sousa46′
Rafael Pires Monteiro
Carlos Eduardo Soares Mota
Réver Humberto Alves de Araújo
Francisco Alves da Silva Neto
73′ José Rodolfo Pires Ribeiro
Thiago Neves Augusto60′
73′ Nathan Allan de Souza
Roberto Pimenta Vinagre Filho
73′ Ignacio Martín Fernández
Gustavo Silva de Oliveira
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Leandro Barcia Montero87′
63′ Eduardo Colcenti Antunes
André Felipe Ribeiro de Souza46′
Sávio Moreira de Oliveira
Everaldo Silva do Nascimento46′
63′  90′ (k.) Eduardo Vargas

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Atlético Mineiro otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.