Atlético Mineiro - Sao Paulo FC 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

13 czerwca na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się spotkanie 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 1-0.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-13 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Anderson Daronco
CA Mineiro Belo Horizonte
Sao Paulo Futebol Clube
1
0
Jair 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Sao Paulo FC wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Atlético Mineiro zdobył Jair w 17. minucie. Sytuację bramkową stworzył Hyoran.

W 40. minucie João Miranda zastąpił Igora Viniciusa. Jedyną kartkę w meczu dostał Bruno Alves z Sao Paulo FC. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Mineiro.

Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Gabriela Sarę i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Galeana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 59. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Keno, Hyoran, Jair, Guga, na ich miejsce weszli: Echaporã, Marrony, Nathan, Mariano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla, Luciana, Rodriga Nestora zajęli: Joao Rojas, Igor Gomes, Eder.

Tiago Luis Volpi
83′ Cláudio Rodrigues Gomes
Gabriel Davi Gomes Sara59′
 17′ 81′ Jair Rodrigues Júnior
Emiliano Ariel Rigoni
76′ Hyoran Kauê Dalmoro
Rodrigo Nestor Bertalia76′
76′ Marcos da Silva França
Igor Vinicius de Souza40′
83′ Mariano Ferreira Filho
Luis Manuel Orejuela García
José Rodolfo Pires Ribeiro
Welington Damascena Santos
Dylan Felipe Borrero Caicedo
Shaylon Kallyson Cardozo
76′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Vitor Frezarin Bueno
76′ Luis Otávio de Oliveira
Igor Silveira Gomes76′
81′ Nathan Allan de Souza