Atlético Mineiro - Palmeiras 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-0.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Heber Roberto Lopes
CA Mineiro Belo Horizonte
Palmeiras Sao Paulo
2
0
Jair 79'
Eduardo Sasha 89'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się trzecia i siódma drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 mecze jedenastka Palmeiras wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro: Eversonowi w 5. i Federicowi Zarachowi w 33. minucie.

Drugą połowę jedenastka Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Diego Tardellego wszedł Keno. Trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Hyoran, a murawę opuścił Federico Zaracho.

A trener Palmeiras wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Zé Rafael. W 57. minucie Jefferson Savarino został zastąpiony przez Eduarda Vargasa. W 59. minucie Wesley został zmieniony przez Gabriela Verona, a za Gabriela Silvę wszedł na boisko Marcelinho, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marrony'ego na Eduarda Sashę.

Drużynie gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 79. minucie bramkę zdobył Jair. Asystę zanotował Keno.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Guga, piłkarz Atlético Mineiro.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Eduardo Sasha. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Keno.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Alan Franco wszedł za Allana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Wesley
5′ Everson Felipe Marques Pires
Vinicius Silvestre da Costa
84′ Cláudio Rodrigues Gomes
Vanderlan Barbosa da Silva
 79′ Jair Rodrigues Júnior
Lucas Rafael Araujo Lima
57′ Jefferson David Savarino Quintero
Lucas Esteves Souza
90′ Allan Rodrigues de Souza
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
33′ 46′ Federico Matías Zaracho
José Rafael Vivian46′
46′ Diego Tardelli Martins
Gabriel Silva Vieira70′
77′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Luiz Guilherme Lucio e Freitas
46′ Hyoran Kauê Dalmoro
Pedro Acacio Monteiro da Silva
Nathan Allan de Souza
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho
90′ Alan Steven Franco Palma
Marcelo Jose de Lima Filho70′
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Fabrício do Nascimento Biato
77′  89′ Eduardo Colcenti Antunes
Gabriel Veron Fonseca de Souza59′
46′ Marcos da Silva França

57′ Eduardo Vargas

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético Mineiro pokazał trzy żółte.

Drużyna Atlético Mineiro w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.